52 VERBETERING ZUIDERHOUTLAÂN. 31 Juli 1917. Aan den Raad der gemeente Heemstede. In de raadsvergadering van 6 April 1911 werd be- sloten tot eene voorloopige verbetering van de Zui- derhoutlaan, waarbij, behalve het leggen van eene rlo- leering en het maken van een trottoir aan de Oost- zijde, de ongeveer 4 Meter breede strook tusschen de oostelijke tramrail en het voetpad slechts werd gelijk gemaakt, omdat toen werd voorzien, dat de aanleg van de electrische tram in den toestand van die laan verandering zou kunnen-brengen. Toen is gewezen op de mogelijkheid, dat de bestaande rails geheel uit den weg zouden kunnen verdwijnen, in welk geval als plan van verbetering werd aangegeven, om ook aan de westzijde een verhoogd voetpad aan te leggen, de rijstraat in het midden te brengen en aan weerszijden daarvan een strook als rijwielpad te bestemmen. Dit gezicht op de toekomst is juist gebleken; de electrificatie van de stoomtram zal de rails uit de Zuiderhouflaan doen verdwijnen en hierdoor is de tijd aangebroken de Zuiderhoutlaan afdoend te verbeteren. Wij hebben hierom aan den Gemeente Opzichter opgedragen voor de verbetering eene teekening te ontwerpen en eene raming van kosten op te stellen. De teekening sluit in hoofdzaak aan bij het boven aangegeven plan de raming geeft een bedrag van f 6000.aan, hetwelk evenwel nog zal verminderd worden, indien het werk tot verbetering gelijktijdig kan aanvangen met het uitbreken der rails van de stoomtram door de NoorJ-Zuid-Hollandsche- Tramweg Maaischappij. Herinnerd mag hierbij worden aan hef raadsbesluit van 22 Augustus 1911, gewijzigd bij besluit van 26 October 1911, op grond waarvan door de Exploitatie Maatschappij van Onroerende goederen ,,Zuiderhout" voor dez"e zaken eene bijdrage is gestort van f 2000. De verschillende stukken liggen voor U ter secre- tarie ter inzage. Wij hebben de eer in verband met het bovenstaan- de U voor te stellen het hierbijgaande besluit te nemen. Behoort bij de notulen van de openbare vergadering van den 31 Juli 1917. Heemstede, 24 Juli 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd' J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS. De Secretaris De Voorzitter

Raadsnotulen Heemstede | 1917 | | pagina 14