51 GASBEPERKING. 31 Juli 1917. Aan den Raad der Gemeente Hecmstede. Wederom zijn wij genoodzaakt U eene verordening tot wijziging der tarieven van gas en electriciteitsle- vering aan te bieden en wel eene, die strenger moet zijn dan de vorige De toegezegde hoeveelheid door de Rijkskolendis- tributie, is gedaald op een kolenaflevering voor hoog- stens 32 M3 gas per aansluiting. Bij de verdeeling van dat gasrantsoen hebten wij ditmaal, op den grondslag van het advies der Gascommissie, met de getalsterkte van het gezin rekening gehouden, omdat anders de vermindering voor de groote gezinnen het meest drukkend zou zijn. Zoo ook hebben wij overeenkomstig dat advies, om de verhouding tusschen de gasverbruikers en de 'ver- bruikers van gas en electrischen stroom zoo billijk mogelijk te maken, het gasverbruik voor spijsberei- ding en voor verlichting gesplitst. Waar het gemiddelde cijfer van toegestaan gasver- bruik in de verschillende maanden vrij wisselvallig zal zijn in verband met den aanwezigen kolenvoor raad hier te lande en derhalve zoowel lager als hoo- ger zal kunnen worden, namen wij verder. volgens haar advies, in de verordening eene bepaling op waar- bij ons machtiging wordt verleend naar gelang van de ingekomen opgaver, van de Rijkskolendistrïbutie de toegestane hoeveelheden overeenkomstig te ver- minderen en te vermeerderen Ook zijn wij dan in de gelegenheid tegen den komenden winter met de be- hoefte aan meer verlichting rekening te houden. Bij aanneming van dit ontwerp zal ons college tevens gemachtigd worden om zoo dit noodig mocht blijken. ten einde het van hoogerhand toegestane maximum verbruik niet te overschrijden, op bepaalde tijden de gas en electriciteitslevering te staken. Ge- dacht wordt hierbij aan eene mogelijke afsluiling in de nachturen bijvoorbeeld van des avonds 10 tot des morgens 5 uur, hetgeen globaal berekend reeds eene besparing van 12 pCt. geeft.

Raadsnotulen Heemstede | 1917 | | pagina 7