55 4 September 1917. schrijfonderwijs beweegt zich op het gebied van land- en volkenkunde, vaderlandsche geschiedenis. staat- huishoudkunde en gezondheidsleer. Verder omvat het onderwijs het maken van eenvoudige opstellen en het schrijven van brieven. Het onderwijs in het rekenen omvat vooral het in- richten en het voeren van eene eenvoudige admini- stratie en het onderwijs in de vormleer. Het onderwijs in de kennis der natuur richt zich op de verklaring van natuurverschijnselen en op de uitlegging van het dienstbaar maken der natuurkrach- ten aan den menschelijken arbeid. Het onderwijs in aardrijkskunde omvat een over- zicht der geheele aarde, waarbij de economische aardrijkskunde, en voornamelijk die van Nederland en Indië, op den voorgrond treedt. Art. 9. De vaststelling van het leerplan en van de bij het onderwijs te gebruiken boeken en de verdeeling der school in klassen geschieden door het hoofd van het herhalingsonderwijs, onder goedkeuring van Burge- meester en Wethouders en van den Districts-School- opziener. Art, 10. Het hoofd der gewone lagere school, waarin herha- lingsonderwijs wordt genoten. staat aan het hoofd van het herhalingsonderwijs, dat in de lokalen zijner school wordt gegeven, Hij bepaalt, in welke klasse de leerlingen worden geplaatst. Hij zendt in de maanden Maart en October aan Burgemeester en Wethouders eene lijst respectieve- lijk der mannelijke en der vrouwelijke leerlingen, die het herhalingsonderwijs in den afgeloopen cursus hebben gevolgd. benevens een schriftelijk verslag over het onderwijs in de verschillende klassen. Art. 11. De Gemeenteraad wijst de onderwijzers aan, die

Raadsnotulen Heemstede | 1917 | | pagina 3