73 STEUN AAN WERKLOOZEN. 11 December 1917 Aan den Raad der Gemeente Heemstede. Zooals aan Uw Coüege reeds is medegedeeld, werd door C. Juffermans, handelende als Secretaris in op- dracht van den Ned. R. Kath Bouwvakarbeiders-Bond „St. Jozef'', afd. Heemstede, een adres ingediend, waarbij wordt verzocht in den aanstaanden winter zooveel mogelijk gemeentewerken te laten uitvoeren tot ieniging der werkioosheid. en om aan alle werk- loozen bij het Gemeentewerkloozerifonds aangesloten een kinder- en huurtoeslag te verleeneh. Dit adres met bijbehoorende memorie van toelich- ting en met eene adhaesie betuiging van den Ned. R. Kath, Volksbond, afdeeling Heemstede werd door ons om advies in handen gesteld van de Werkloos- heidscommissie. Deze Commissie heeft daarover een zeer uitvoerig en zakeiijk advies uitgebracht, waarmede wij ons in 't aigemeen zeer goed kunnen vereeriigen. Zij acht het zooveel mogelijk verschaffen van arbeid de beste methode van hulpverleening en somt daarom enkele werken op die, in 't belang der gemeente, reeds dezen winter zouden kunnen vvorden uitgevoerd. Verder meent zij afwijzend te moeten adviseeren op het verzoek om van gemeentewege een kinder- en huurtoesiag te verleenen aan de werkloozen bij een werkloozenkas aangesioten, omdat het haar niet rechtvaardig voorkomt, uitsluilend aan aangeslotenen bij eene werkloozenkas, bovendien een extra uitkee- ring te verstrekken. Zij erkent echter gaarne, dat de tegenwoordige uitkeeringen niet toereikend zijn, aangezien deze op meer normale tijden zijn gebaseerd en geeft daarom in overweging voor alle werkloozen een nieuwe re- geling vast te stellen, waarin rekening wordt gehou- den me! de standaardloonen, 't getal leden van 't gezin en de te betalen huishuur. Alle stukken, welke op deze zaak betrekking heb- ben, liggen voor U ter Secretarie ter inzage. Wij zullen gaarne nagaan in hoeverre de door de Werkloosheidscommissie bedoelde werken voor spoe-

Raadsnotulen Heemstede | 1917 | | pagina 19