1 OVERNAME BEHEER ZANDVOORTSCHELAAN. 4 Januari 1918. 1 Âan den Raad der gemeente Heemstede Het zal Uwe vergadering bekend zijn, dat het ge- deelte der Zandvoortsche laan onder Heemstede, het- welk reeds in eigendom aan deze gemeente behoort, evenals de gedeelten onder Bloemendaal en Zand- voort, wordt beheerd en onderhouden door Commissa- rissen over den straatweg naar Zandvoort. De onder- houdskosten van dezen straatweg en de bermen wor- den bestreden uit de opbrengst der tollen onder Bloemendaal en Zandvoort en uit enkele kleinere in- komsten van anderen aard. Op 1 Maart 1918 loopt de pacht der beide bestaan- de tollen af en nu sfellen de Commissarissen ons voor, dat op dien datum de bestrating van het ge- deelte vân den weg dat binnen deze gemeente ligt, met uitsluiting van iedere verplichting tot vrijwaring uit welken hoofde ook, in eigendom en voortdurend onderhoud met vrijdom van tolrechten, zal worden overgenomen voor den prijs van f 1door de ge- meente Heems'ede. Wij kunnen ons met d t voorstel vereenigen, omdat het algemeen belang vordert, dat aan dezen toestand een einde komt. Een zoo belangrijke verkeersweg behoort niet langer beheerd le worden door een par iiculiere commissie en onderhouden te worden uit tolgelden, maar vrij van tollen in eigendom en voort- durend onderhoud te worden bezeten door de ge- meenten, binnen welker gebied de weg zich uitstrekt. In verband met het bovenstaande, bieden wij U bijgaand nntwerp-besluit ter vaststelling aan. Heemstede, 18 December 1917. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS. Behoort bij de nofulen van den Raad der gemeente Heemstede, van den 4 Januari 1918. De Secretaris, n De Voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1918 | | pagina 1