VEKBREEDING GLIPPERWEG. 4 Januari 19l8 Aan den Raad der Gemeente Heemstede De laatste jaren heeît reeds tweemaal eene gedeel- telijke verbreeding plaats gehad van den Glipperweg ten Noorden van de Van Merlenvaart, de eerste maal aan de Westzijde bij de Algemeene Begraafplaats en de tweede maal in aansluiting daaraan tot de Van Merlenbrug bij gelegenheid van het graven van den tweeden zwemvijver. Thans biedt zich weder de gelegenheid aan dat gedeelte van den Glipperweg te verbreeden en^ wel aan de Oostzijde langs het perceel Sectie C no 2085 in eigendom toebehoorende aan de Heeren G. F. H. Pastoor en D. 'W van Niekerk, beiden wonende te Haarlem. Genoemde heeren zijn bereid eene strook van dat perceel lang ongeveer 240 Meter en breed ongeveer 9 Meter kosteloos aan de gemeente af te staan en bovendien eene som te betalen van f 3000. onder eenige voorwaarden, waaronder deze, dat de gemeente op zich neemt in 1918 een gedeelte van genoemd perceel op te hoogen en bedoelden strook als wegverbreeding te doen aanleggen en te bestem- men. Het schrijven van genoemde heeren ligt voor U ter i'nzage met het rapport van den gemeente opzichter. Volgens dit rapport worden de kosten ,der ver- plichte ophooging geraamd op f 3850 derhalve f 850 hooger dan het aangeboden bedrag, Wij achten het in het belang der jgemeente op het aanbod in te gaan, omdat daardoor een belangrijk stuk van den Glipperweg op de bij het uitbreidings- plan bepaalde breedte van 24 Meter kan worden ge- bracht. Maar bovendien wordt hierdoor dezen winter verkregen eene gelegenheid tot flinke werkverschaf fing, omdat de kosten van de ophooging en den aanleg der wegverbreeding hoofdzakelijk uit arbeids- loonen zullen bestaan. Zijdelings wordt tevens voor

Raadsnotulen Heemstede | 1918 | | pagina 3