3 BOUWEN AAN EENE BESTAANDE LAAN. 4 Januari 1918 Aan den Raad der gemeente Heemstede. In uwe vergadering van 11 dezer werd ons opge dragen de voorwaarden te ontwerpen, waarop aan G. J. Smit Thz., aannemer te Heetnsiede. vergunning zou kunnen worden verleend tot het bouwen van drie woonhuizen aan eene bestaande laan grenzende aan de Kerklaan, kadastraal bekend Sectie B no 3409. Aan die opdracht hebben wij getracht te voldoen door de aanbieding van bijgaand onfwerp-besluit. Wij wenschen uitdrukkelijk vast te stellen, dat voor ons de bezwaren tegen het verléenen der vergunning vervat in ons advies van 6 November 1917 en nader voornamelijk door onzen Voorzitter uiteengezet in genoemde vergadering, onverzwakt blijven gelden. Voor het verkrijgen van een bchoorlijken toestand aan bedoelde laan zal deze op eene breedte van twaalf meter moeten worden gebracht en zal daarom te zijner tijd moeten gesloopt worden aan de oostzijde de woging naast het St Bavo Gesticht en aan de westzijde de timmerloods toebehoorende aan D H. Granneman Jr De gemeente zal dan moeten over gaan tot onteigening van bedoelde woning aan de Oostzijde der laan evenals van de luan zelf, terwijl het niet onmogelijk is. dat met D H. Granneman Jr eene regeling zou kunnen worden getroffen. als deze zijn terrein aan de westzijde der laan mocht wenschen te bebouwen Met deze laatste rnogeiijkheid rekening houdend, hebben wij hierom laten nagaan de kosten aan het in orde brengen van de ooätelijke helft der laan verbonden. Deze kosten worden door den ge meente-opzichter geraamd op f 3030,waarbij dan het te sloopen huis is geraamd op f 1560.de be- strating per M2 op f 3.en de rioleering per M op f 6.De tegenwoordige prijs der bestrating is min stens f 5.per M2 en die der rioleering minstens f 8. per M. maar te verwachten is, dat na het ein- digen van den oorlogstoestand die prijzen wel zullen dalen, al zal het dan waarschijnlijk niet zijn tot de door ons geraamde bedragen. De lengte der laan vanaf de Kerklaan tot aan den geprojecteerden weg bedraagt 60 Meter, door J. G.

Raadsnotulen Heemstede | 1918 | | pagina 7