19 X" Maart 19i8 5 een bedrijî of beroep of rechtstreeks daartoe betrek- king hebbende, met inbegrip van kosten van onder- houd, verschuldigde renten en belastingen, die op het bedrijf of beroep drukken; de volgende kosten, voor zoover zij niet reeds als bedrijfs- of beroepskosten in aanmerking komen kos- ten van verzekering en onderhoud van onroerende goederen, uitkeeringen wegens opstal of ander zake- lijk recht krachtens hetwelk de belastingplichtige het genot van onroerend goed heeft. op onroerende goe- deren rustende belastingen en uitkeeringen wegens daar- op gevestigde schuldplichtigheid, kosten van verhuring of verpachting van onroerende goederen, kosten val- lende op de verzilvering van coupons, kosten van beheer Van de onzuivere opbrengst van een bedrijf of be- roep worden bovendien afgetrokken de afschrijvingert op zaken, die voor de uitoefening van het bedrijf of beroep worden gebruikt, en de afschrijvingen op schuldvorderingen, een en ander volgens goed koop mansgebruik. Trakiementen en andere belooningei alsmede ver lof- en nonaciiviteitstraktementen, wachtgelden en pen- sioenen worden verminderd met verplichte bijdragen voor pensioenen en fondsen. Art. 10. Uitgaven voor aankoop, stichting. verbetering of verandering van gronden, gebouwen, werktuigen, ge- reedschappen en andere zaken, die voor de uitoefening van het bedrijf of beroep worden gebruikt, uitgaven voor overneming, uitbreiding, verbetering of verande- ring van het bedrijf en andere uitgaven van dien aard. worden niet als bedrijfs- of beroepskosten beschouwd. Uitgezonderd zijn le. de uitgaven noodig ter vervanging van zaken vaarop niet wordt afgeschreven, gebouwen niet daar

Raadsnotulen Heemstede | 1918 | | pagina 26