26 97 Maart 1918 2 weg aan te leggen tusschen den Heerenweg en de Zandvoortsche laan, terwijl de overblijvende gronden bij uitstek geschikt zijn voor de exploitatie als bouw- terrein. Door dezen nieuwen weg zal het verkeer van het gedeelte der Zandvoortschelaan nabij den Heerenweg grootendeels worden afgeleid, en dat gedeelte der laan bijna uitsluitend blijven dienen voor het verkeer komende uit het Zuiden. Niet alleen kunr.en dus door den aankoop verkeers- en veiligheidsbelangen worden gediend, maar bovendien kan door de exploitatie van bouwterreinen worden medegewerkt tot de geleidelijke ontwikkeling der gemeente. Als vaststaande kan worden aangenomen dat, zoo door een onverhoopten samenloop van ongunstige omstandigheden ten slotie deze aankoop een offer van de gemeente zou blijken te vorderen, dit offer niet alleen zeer belangrijk minder zou zijn dan bij aankoop van het perceel van den heer Van den Berg, maar ook veel minder groot dan bij aankoop van de bloem- bollenschuur met strook Iangs de Zandvoortschelaan van den heer J. Preijde Gzn Wij hebben hierom de eerUin overweging te geven met den heer J. Preijde Gzn. over aankoop van be- doelde perceelen een voorloopig contract af te sluiten en aan den Raad een voorstel te doen tot aankoöp en tot inbrengen tegen den koopprijs in het Grond- bedrijf. Eene schetsteekening en voorloopige exploitatie- rekening voegen wij hierbij. Heemstede, den 20 Maart 1918 De Commissie voor het Grondbedrijf J P. W. VAN DOORN, Voorzitter. A. HONIG. Dr. E. A, M. DROOG. A. A. SWOLFS, Secretaris.

Raadsnotulen Heemstede | 1918 | | pagina 57