918 79 2 "6, Nov, 1918 57 MEMORIE VAN TOELICHTING 187 188 189 190 191 'n 1917 werden een subsidie van 30.— verleend aan het Kruisverbond, een subsidie van 50. voor het roeibootveer over het Zuider-Buiten-Spaarne en een subsidie van 10. voor eene pluimveetentoonstelling. Voorgesteld wordt een subsidie te verleenen van 10,— aan de Nederl. Vereeniging voor gemeente belangen en van 25,— aan den IJsbond van Hollands Noorderkwartier. Het bedrag is geraamd, om ook aan andere Vereenigingen met eene nuttige strekking voor het openbaar belang een subsidie te kunnen verleenen. Wegens de invoering van een werkliedenreglement en de daarin aangegeven contrôle, wordt het geraamde bedrag noodig geoordeeld als belooning van de voor contrôle aangewezen geneesheeren. Geraamd in verband met volgnummer 61. Het waarborgfonds van de N. Z. H. Tramweg Maatschappij is tegen brand en inbraak verzekerd voor 4.50. Voor eventueel noodige verzekering van andere waarborgsommen is het restant uitgetrokken. Het personeel der Vrijwillige Brandweer is tegen ongevallen verzekerd bij de Eerste Rotterdamsche Maatschappij van verzekering tegen Ongevallen te Rotterdam tegen een minimum premie van 238.99, ingevolge machtiging verleend bij Raadsbesluit van 12 Juni 1913. Verder is de gemeente toegetreden als lid van de „Tuinbouw-Onderlinge" Vereeniging uit den Nederlandschen Tuinbouwraad tot het onderling dragen van het bedrijfsrisico te 's-Gravenhage voor de verzekering tegen ongevallen van hare bosch- en plantsoenwerkers, raming van kosten 60. Thans begrepen onder toeslag op huishoudelijke artikelen. Zie volgnos. 202 en 218. Alsvoren. 192 193 194 195 De werkzaamheden voor de intercommunale arbeidsbemiddeling zullen ter gem.-secretarie geschie- den. Voor drukwerken en verdere onkosten wordt het geraamde bedrag voldoende geoordeeld. Uit dezen post worden betaald de bijdragen in de werkloozenverzekering, de belooning van den Secretaris der Werkloosheidscommissie en verdere administratiekosten. De overtollige kasgelden worden belegd bij de Associatie-Cassa te Amsterdam of bij de Coö- peratieve Boerenleenbank te Heemstede. Zie volgno. 68. Voor behoorlijk onderhoud van de beide zwemvijvers met bijbehoorende gebouwtjes. Schoon- maken der beide vijvers is noodig, evenals het teren van hout en rasterwerk en het nazien der oevervoorziening. \MD MG ^OLGNUMMER 1919 !l

Raadsnotulen Heemstede | 1918 | | pagina 167