82 ELECTRICITEITSLEVERIKG DOOR HAARLEM. NoTember 1918 Aan den Raad der Gemeente Heemstede. ln November 1917 is door den Directeur van het Rijkskoien-distributiebureau een schrijven gericht aan alle electrische centrales, dat aan verdere toewijzingen vari kolen voor deze bedrijven de voorwaarde wordt verbonden, dat in de loopende overeenkomsten voor stroomlevering voor krachtdoeleinden, waarin de prijs niet is bepaald in verhouding tot de geldende kolen- prijzen, eene kolenclausule zal worden opgenomen. Naar aanleiding van dit rondschrijven heeft de Di- recteur van het Electriciteitsbedrijf te haarlem ons verzocht de opname van een kolenclausule in de met Haarlem gesloten overeenkomst te bevorderen, onder opmerking, dat de gemeente Heemstede dezen maat- regel ook t,en opzichte van hare afnemers zou moeten tor-passen, wanneer daarin niet reeds was voorzien. Wij erkennen de billijkheid van het verzoek, om tegemoet te komen in de meerdere kosten van Haar- lem voor stroomaflevering, die een gevolg zijn van de abnormâal opgevoerde kolenprijzen Daar in de overeenkomst met Haarlem echter niet eene kolen- clausule was opgenomen, was dit ook niet geschied in de contracten met onze afnemers. Wij hebben daarom aan onze contractanten een ge- lijk verzoek gericht, als door genoemden Direcleur aan ons is gedaan. doch zijn hierbij op moeilijkheden gestuit omdat niet alle contractanten hiermede genoe- gen namen. Na verder gevoerde onderhandelingen zijn wij met Burgemeester en Wethouders van Haarlem tot over- eenstemming gekomen, over eene regeling, waarbij wordt rekening gehouden met het geval, dat met die verbruikers niet in der minne eene schikking kan worden getroffen.

Raadsnotulen Heemstede | 1918 | | pagina 187