86 OPZEGGIKÖ HUUR POSTKANTOOR. 26 November I9i8 Aan den Raad der Gemeente Heemstede. Bij de behandeling van de Gemeente-begrooting voor 1918 is door een uwer leden gevraagd om de huur van het Post- en Telegraafkantoor met Directeurs- woning te verhoogen. Naar aanleiding hiervan hebben wij den Inspecteur van de Posterijen en Telegrafie te Amsterdam voorgesteld, om te bevorderen. dat de huur met ingang van 1 Januari 1918 zou worden ver- hoogd van f 725.tot f 800per jaar, doch deze deeide mede, dat op grond van het bestaande huur- contract de Direcleur Generaal der Posterijen en Tele- grafie geen aanleiding had gevonden de huurverhoo- ging in gunstige overweging te nemen. Op 30 Augustus j.l, stelde de Directeur van het Postkantoor, in opdracht van den inspecteur der Pos- terijen en Telegrafie, ons voor om het postkantoor te verbouwen terwijl tevens werd gtvraagd om daarin, zoomede in de Directeurswoning electrisch licht aan te brengen. Wij hebben den Directeur geanlwoord, dat wij wel bereid waren aan den Raad een voorstel in te dienen, om tot de voorgestelde verbouwing over te gaan, doch dat wij meenden vast te moeten houden aan het verzoek om de huur te brengen op f 800. per jaar, terwijl deze nog verhoogd zou behooren te worden met 15 pCt. van de verbouwingskosten, om- dat de waarde van h?t gebouw door de verbouwing niet noemenswaard zou stijgen. Ook hebben wij ons bereid verklaard dan mede te werken, dat in het ge- bouw electrische verlichting zou worden aangebracht. De Directeur Qeneraal der Posterijen en Telegrafie vindt deze voorwaarden te bezwarend en wil alleen een verhooging van huur toestaan van 6% pCt. der verbouwingskosten bij een huur gedurende vijf jaren. Daar de kosten van verbouwing op ongeveer f 3500. worden geraamd en, zooals reeds boven is vermeld de waarde van het gebouw er niet noemenswaard door zal stijgen, meenen wij niet te mogen voorstellen hierop in te gaan.

Raadsnotulen Heemstede | 1918 | | pagina 199