89 26 November I9i8 2 Diensttyd. Art. 2. AIs diensttijd komt in aanmerking de tijd doorge- bracht in dienst zoowel aan openbare als aan bijzon- dere lagere scholen, als hoofd of als onderwijzer van bijstand, zoomede diensten bewezen volgens artikel 33 der wet tot regeling van het lager onderwijs en volgens het laatste lid van artikel 22 der wet van 13 Augustus 1857 (Staatsblad no 103). Toelagen. Art. 3 1. Het hoofd der school geniet, behalve zijne jaar- wedde, vrije woning, zoo mogelijk met eenen tuin 2. Ingeval hem geene vrije woning kan verschaft worden, ontvangt hij eene vergoeding voor huishuur ten bedrage van twee honderd en vijftig gulden per jaar. 3. Elk der mannelijke onderwijzers, die het hoofd der school bijstaan, geniet, indien hij gehuwd is of is geweest en den leeftijd van vijf en twintig jaar be- reikt heeft eene tegemoetkoming in de huishuur ten bedrage van f 100.per jaar. 4. Elk der onderwijzers, het hoofd der school hieronder begrepen, geniet eene som gelijkstaande met het bedrag, dat voor eigen pensioen en voor weduwe- en weezenpensioen moet worden gestort. 5. Voor lesuren, die buiten den gewonen school- tijd vallen, wordt voor zoover het gelieele getai les- uren van den onderwijzer het gewone gelal lesuren van de andere onderwijzers overtreft, eene belooning toegekend van f 1.per lesuur. Ingang verhoogingen. Art. 4. De verhooging der jaarwedden gaat in a. wegens diensttijd, met den eersten dag der maand volgende op die, waarin de vereischte diensttijd is volbracht b. wegens het bezit van eene akte van bekwaam- heid als genoemd in art. 1, sub 3o en 4o met den eersten dag der maand volgende op die, waarin de onderwijzer die akte heeft verkregen c wegens huwelijk met den eersten dag der maand volgende op die waarin de onderwijzer is gehuwd.

Raadsnotulen Heemstede | 1918 | | pagina 208