92 VEEHOOGING DUURTETOESLAG JL 26 November I9l8 Aan den Raad der Gemeente Heemstede Door de Vereeniging van Qemeente Werklieden „Door Eendracht Sterk" is een adres met Memorie van Toelichting ingediend, houdende verzoek, om öt voor de werklieden in dienst dezer Gemeente eenzelfde loon- regeling toe te passen als in Haarlem voor de werk- lieden geldt, öf het minimum en maxitnum van de loongrenzen van alle categoriën van werklieden te ver- hoogen met f 2.70. In ons advies van 16 Augustus j.l. no. 66, hebben wij reeds uiteengezet, dat het zeer moeilijk is een geheel juiste vergelijking te treffen met de loonrege- lingen in Haariem omdat ën de aard der werkzaam- heden ên de levensomstandigheden niet in elk opzicht dezelfde zijn. Wij erkennen gaarne, dat de kosten van sommige levensbehoeften in den iaatsten tijd nog zijn toegeno- men, rnaar meenen toch niet, dat de thans geldende levensstandaard als basis voor een nieuwen loonstan- daard kan worden genomen, omdat, naar wij hopen, deze crisistijd langzamérhand weer in een meer nor- malen tijd zal overgaan. Daarom achten wij het meer gewenscht, den duurte- toeslag te verhoogen en stellen U voor om dezen voor alien met f 1.per week te verhoogen en den duur- tetoeslag voor kinderen van f0.50 op fl.per week te brengen, waardoor de grootste gezinnen die het meest door de duurte te lijden hebben, het meest wor- den gebaat. Naar aanleiding van het bovenstaande bieden wij U bijgaand ontwerp-besluit ter vaststelling aan. Heemstede, 19 November 1918. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. H. M. VAN HOUTEN L.B. De Secretaris, A. A. SWOLFS. Behoort bij de notulen van den Raad der gemeente Heemstede, van den 26 November 1918. De Secretaris, -Tir De Voorzitter, \j

Raadsnotulen Heemstede | 1918 | | pagina 217