93 STEUN AAN WEEKLOOZEN. 26 November I9l8 Aan den Raad der Gemeente Heemstede. In Uwe vergadering van 11 December 1917 is eene regeling vastgesteld tot het verleenen van steun aan werkloozen over het tijdvak 1 December 1917 tot uiterlijk 1 April 1918. :De Commissie van advies in- zake de Werkloosheidsverzekering adviseert volgens het ingezonden ontwerp om gedurende het komende winterseizoen ook steun aan werkloo^en te verleenen omdat in dit seizoen veel werkloosheid is te verwach- ten, mede tengevolge van de demobilisatie Het vorig jaar werd eene percentsgewijze uitkeering gedaan aan werkloozen, voor wie een standaardloon geldt, maar om de vele moeilijkheden, die deze regeling opleverde te voorkomen, stelt de Commissie thans een uniforme regeling voor. De Commissie adviseert de uitkeering voor kinderen van f 0.75 te verhoogen tot f 1.per week, teneinde daardoor de grootere gezinnen beter te kunnen tegemoetkomen, om welke reden zij ook de bepaling wil laten vervallen, dat voor ten hoogste vijf kinderen uit een gezin uitkeering wordt gegeven. Ook stelt zij voor om de extra uitkeering aan werk- loozen, die leden zijn eener werkloozenkas, te ver- hoogen van f 1.tot f 2 50 per week, wegens de hooge contributie. welke door deze leden moet wor- den betaald en ook omdat de Gemeente slechts voor een gering gedeelte bijdraagt in de reglementaire uit- keering die aan deze personen door de Centrale kas- sen wordt verstrekt. Overigens adviseert zij dezelfde regeling te treffen als voor het vorig seizoen. Wij kunnen ons met dit advies wel vereenigen en deelen U nog mede, dat het Koninklijk Nationaal Steuncomité weder bereid is een gedeelte der uitkee- ringen. die ingevolge deze regeling zullen worden ge- daan, aan de Gemeente terug te geven. Tenslotte zouden wij de contrôle over deze regeling wenschen op te dragen aan twee leden der Werkloos- heidscommissie, n.l. de heeren D. F. de Wilde en J. M. van der Eem Naar aanleiding van het bovenstaande bieden wij U bijgaand ontwerp-besluit ter vaststelling aan. Heemstede, 1 November 1918. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. H. M. VAN HOUTEN L.B. De Secretaris, A. A. SWOLFS. Behoort bij de notulen van den Raad der gemeente Heemstede, van den 26 November 1918. De Secretaris, De Voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1918 | | pagina 219