94 2e WIJZIGING DER VERORDENING OP DE liEFFIXG VAN SCHOOLGELD. 26 November I9l8 De Raad der Gemeente Heemstede Gezien het raadsbesiuit dd. 31 Mei 1918 no. 50, waarbij besloten is tot aanvulling der Verordening voor de Openbare Lagere School en voor het On- derwijzend Personeel aan die school in dien zin, dat het aantal vakken, waarin onderwijs wordt gegeven aan de Openbare Lagere School wordt uitgebreid met vak 1 Overwegende, dat het leerplan voor de Openbare Lagere School in verband met de invoering van het vak Fransch is aangevuld en gewijzigd, waardoor het onderwijs in dat vak zal worden gegeven onder de gewone schooluren dat het in verband daarmede wenschelijk wordt geoordeeld het bedrag van het schoolgeld eenigs- zins te verhoogen Gehoord het voorstel van Burgemeester en Wet- houders BESLUIT lo. in te trekken het raadsbesluit, dd. 31 Mei 1918, no. 51, houdende le wijziging der verordening op de heffing van schoolgeld 2o. in te trekken artikel 2 der Verordening op de heffing van schoolgeld in de Gemeente Heemstede, vastgesteld in de Raadsvergadering van 20 October 1904 en daarvoor in de plaats te stellen het volgende artikel 2 ..Dit schoolgeld zal bedragen voor het eerste kind uit een gezin op de openbare lagere school dertig cent per week, voor elk volgend kind uit hetzelfde gezin twintig cent per week, onverschillig in welke klasse het kind is geplaatst. Ingevolge de le en 2e zinsnede van artikel 50 der wet zullen de bedeelden en zij die, ofschoon niet be- deeld, onvermogend zijn, niet, en de minvermogen-

Raadsnotulen Heemstede | 1918 | | pagina 221