LOONREGELING WERKLIEDEN. SQ I9J9, Aan den Raad. In de raadsvergadering van 19 April j.l. werd in onze handen om advies gesteld een voorstel d.d. 10 April 1919 van Uwe medeleden, de heeren H. A. Waller, J. Tates en L. de Wilde, om de loonen der gemeen- tewerklieden te herzien. De door genoemde heeren voorgestelde loonregeling was gebaseerd op een loon van 24.75 voor de categorieën, welke vroeger de laagste en de daaropvolgende waren, met drie één- jaarlijksche verhoogingen van 90 cent per week, plus een kindertoeslag van 50 cent per week en per kind beneden den 15-jarigen leeftijd, de arbeidsweek zou bevatten 48 uren en de bestaande vrije Zaterdagmiddag zou gehandhaafd blijven. Ook de vereeniging van gemeentewerklieden „Door Eendracht Sterk" had zich te voren in eene met ons College op 8 April 1919 gehouden conferentie uitge- sproken voor een dergelijke Ioonregeling, doch met behoud van den bestaanden duurtetoeslag van 1. per week voor kinderen en invoering van een 45-urige werkweek. Het voorstel van genoemde raadsleden werd door ons om advies gesteld in handen der betrokken hoof- den van takken van dienst. Dezen, eventueel na overleg met de betrokken Com- missie, adviseerden het minimun loon te bepalen op 26.10 met drie éénjaarlijksche verhoogingen van 45 cent per week en een kindertoeslag van 50 cent per week voor elk kind beneden 15 jaar, te beginnen met het 3e kind, omdat genoemd minimum loon was be- rekend voor een gezin met twee kinderen.

Raadsnotulen Heemstede | 1919 | | pagina 15