In verband daarmede werd tevens in overweging gegeven te laten vervallen de bepaling, dat bij vaste of voorloopige aanstelling en bij huwelijk het minimum loon verhoogd wordt. Verder werd geadviseerd een werktijd van 45 uur per week en het minimum loon enkel te laten gelden voor de laagste categorie en de volgende categorieën in een hoogere loonklasse te brengen. In het algemeen kon ons College zich met deze adviezen vereenigen. Daarna hebben wij, met inachtneming van de be- staande verhoudingen tusschen de verschillende cate- gorieën van werklieden in verband met eischen van vakbekwaamheid, de loontabellen opgemaakt, zooals wij meenden die aan u ter vaststelling te moeten aanbieden, en de werklieden en ook de vereeniging „Door Eendracht Sterk" gelegenheid ge- boden daarvan kennis te nemen en bezwaren in te brengen. Van deze gelegenheid is door genoemde vereeniging en enkele werklieden gebruik gemaakt. Ook is door de vereeniging „Door Eendracht Sterk" nog eene conferentie aangevraagd over eene uitkeering van/50.— voor elken werkman en eene nieuwe verlofregeling, welke conferentie op 24 Juni j.l. heeft plaats gehad. Over al de gevraagde wijzigingen is advies inge- wonnen van de hoofden van takken van dienst, waarna door ons nog enkele wijzigingen in het oorspronke- lijk ontwerp zijn aangebracht; doch het minimum loon van 26.10 meenden wij te moeten behouden, als- mede de drie éénjaarlijksche verhoogingen van 45 cent per week en den kindertoeslag van 50 cent voor elk kind boven 2 kinderen beneden den 15 jarigen leef- tijd. Wel gevoelen wij er voor, over het tijdvak vanaf 1 April tot 4 Augustus uit te betalen het verschil tusschen de oude regeling plus duurtetoeslag en de nieuwe regeling, waarbij dan en dit is voor de be- trokkenen het voordeel elke kindertoeslag buiten be- schouwing blijft. Verder zijn in het ontwerp nog bepalingen opge- nomen'betreffende het werken bij derden alsmede het

Raadsnotulen Heemstede | 1919 | | pagina 16