4. De categorieën zijn ingedeeld in loonklassen. De werklieden worden bij hunne aanneming steeds in eene loonklasse ingedeeld. 5. Bij bevordering in eene loonklasse in de ge- meente Heemstede worden de werklieden in het vervolg als regel aangesteld op de minima genoemd in de betrekkelijke loontabellen. 6. Bevordering in loonklasse zal voor den betrokken werkman nimmer tengevolge hebben, dat hij geldelijk in een minder gunstige positie komt. 7. De periodieke verhoogingen en verdere regeling worden in het sub 6 bedoelde geval, met inachtneming van de gestelde loongrenzen, door Burgemeester en Wethouders geregeld. 8. Te vervallen komt de bepaling in art. 1 der Algemeene Regelen omtrent de bepaling van het loon dat bij vaste of voorloopige aanstelling het weekloon wordt vastgesteld op 0.54 hooger dan het minimum of indien de werklieden hoofd van een gezin zijn 1.08 hooger dan dat minimum. 9. Het weekloon wordtvooralle werklieden verhoogd met een kindertoeslag van 50 cent per week voor ieder kind boven de twee kinderen beneden den l^jarigen leeftijd. 10. Te vervallen komt de bepaling in art. 4 (2) der genoemde Algemeene Regelen omtrent kindertoeslag. 11. Jeugdige werklieden ontvangen het minimum- loon der volwassen werklieden, verminderd met/1.80 voor elk jaar, dat de leeftijd minder bedraagt dan 23 jaar. 12. De werktijd wordt 45 uur per week. Overal waar in het werklieden-reglement of de bijzondere Voor- schriften wordt gesproken van 60 of Vso> later ge- wijzigd in 54 of '/54, wordt hiervoor gelezen 45 ofV45- 13. De werktijd voor den afwisselenden dag-, nacht- en Zondagsdienst bedraagt 3 maal 45 uur in de drie weken. De werklieden, die in dezen dienst werken, zoomede de lantaarnpoetsers -herstellers, ont- vangen 25% extra voor de uren gewerkt tusschen 10 uur 's avonds en 6 uur 's morgens en 50% extra voor de uren gewerkt op Zondagen. Met Zondagen worden gelijkgesteld de dagen genoemd in art. 20 (1) van het werkliedenreglement. De personen, aan wie de verplichting is opgelegd

Raadsnotulen Heemstede | 1919 | | pagina 22