Wijziging jaarwedderegelingen van de Ambtenaren. 1919. Aan den Raad. Hierbij bieden wij U ter vaststelling aan een ontwerp- besluit tot herziening der jaarwedden van de amb- tenaren. Om een kort overzicht te verkrijgen van de voorge- stelde wijzigingen, zijn deze in één besluit samen gevat. De bestaande verhoudingen tusschen de verschillende categorieën van ambtenaren zijn zooveel inogelijk be- houden in verband met te stellen eischen van be- kwaamheid. Omdat de voorgestelde jaarwedden door ons zijn berekend voor een gezin met 2 kinderen, kan de ver- goeding voor huishuur vervallen, maar wordt eene tegemoetkoming voor de grootere gezinnen in den vorm van een kindertoeslag wenschelijk geacht. Eveneens kan vervallen de toelage voor de groote schoonmaak van den bode-concierge van het Raadhuis en van de concierge van het dienstgebouw op Bosch- en Vaart, omdat bij de voorgestelde salarisregelingen voor deze ambtenaren reeds met die toelagen is re- kening gehouden. De periodieke verhoogingen van den Gemeente- Opzichter en den Inspecteur van Politie worden door ons gewijzigd voorgesteld en in overeenstemming ge- bracht met die van den Directeur der Gas-, Duinwater- en Electriciteitsbedrijven, doch overigens meenden wij de bestaande regelingen omtrent periodieke verhooging te moeten handhaven. Wij vestigen er Uwe aandacht op, dat de categorie „Teekenaar" aan Openbare Werken is veranderd in die van „Administratief ambtenaar" omdat het noodig is aan dezen tak van dienst een ambtenaar te benoemen speciaal belast met de administratieve werkzaainheden en de boekhouding, waardoor het andere personeel zich meer speciaal met de technische werkzaamheden en het teekenen kan bezig houden. Bij buitengewone drukte kan het teekenwerk zoonoodig door tijdelijk personeel worden verricht.

Raadsnotulen Heemstede | 1919 | | pagina 27