- 1 19 75 November 1919 57 MEMORIE VAN TOELICHTING 184 Subsidie aan het Kruisverbond voor roeibootveer over het Zuider Buiten Spaarne voor een pluimveetentoonstelling aan de Ned. Vereeniging voor Gemeente belangen aan den IJsbond van Hollands Noorderkwartier aan de Vereeniging van Gasfabrikanten in Nederland Contributie als lid van de Vereen. van Nederlandsche Gemeenten. ongeveer als lid-donatrice van de afd. Haarlem en omstreken van de Kon. Vereen. tot steun aan miliciens 250. Het bedrag is geraamd om ook aan andere Vereenigingen met eene nuttige strekking voor het openbaar belang, eene subsidie te kunnen verleenen. Nat. 30.— 50.— 10.— 10.— 25,— 50.— 50.— 25. 185 186 Wegens de invoering van een werkliedenreglement en de daarin aangegeven contôle, wordt het geraamde bedrag noodig geoordeeld als belooning van de voor contrôle aangewezen geneesheeren. Geraamd in verband met volgnummer 57. 187 Het waarborgfonds van de N. Z. H. Tramweg Maatschappij is tegen brand en inbraak verzekerd voor 4.50. Voor eventueei noodige verzekering van andere waarborgsommen is het restant uitgetrokken. 188 Het personeel der Vrijwillige Brandweer is tegen ongevallen verzekerd bij de Eerste Rotterdamsche Maatschappij van verzekering tegen Ongevallen te Rotterdam tegen een minimum premie van f 238.99, ingevolge machtiging verleend bij Raadsbesluit van 12 Juni 1913. Verder is de gemeente toegetreden als lid van de „Tuinbouw-OnderIinge" Vereeniging uit den Nederlandschen Tuinbouwraad tot het onderling dragen van het bedrijfsrisico te's-Gravenhage voor de verzekering tegen ongevallen van hare bosch- en plantsoenwerkers, raming van kosten /60. Hooger geraamd wegens loonsverhooging, waardoor ook de premie hooger wordt. De werkzaamheden voor de intercommunale arbeidsbemiddeling zullen ter gem.-secretarie geschie- den. Voor drukwerken en verdere onkosten wordt het geraamde bedrag voldoende geoordeeld. Uit dezen post worden betaald de bijdragen in de werkloozenverzekering, de belooning van den Secretaris en Assistent-Secretaris der Werkloosheidscommissie en verdere administratie- kosten. Hooger geraamd door stijging van de subsidie ten behoeve van de Werkloozenkassen. De overtollige kasgelden worden belegd bij de Associatie-Cassa te Amsterdam of bij de Coöperatieve Boerenleenbank te Heemstede. Zie volgno. 63. Voor behoorlijk onderhoud van de beide zwemvijvers met bijbehoorende gebouwtjes, benevens voor het aanbrengen van verbeteringen. MD lG Volgnummer 920

Raadsnotulen Heemstede | 1919 | | pagina 143