84. WIJZIGIKG TARIEF LEVERING VAN IIUINWATEK. November 1913 Aan den Raad der Gemeen'e Heemstede. De levering van water door het gemccntelijk Puin- waterbedrijf geschiedt krachter.s de bi staande veror- dening volgens tarief A of volgens taritf B. Volgens "tarief B kunnen alleen wordtn aangesioten de perceeien, welke geen hoogere huurwaarde hebben dan f 161.20 per jaar, terwijl alleen een g tapkraan mag worden gebezigd, die niet boven een gooîsteen of dergelijke waterloozing rr.ag worden aangebracht. De huishuren zijn over het algemten boven ge- noemde grens van f 161.20 gestegen, zcodat velen hun perceelen niet anders kunnen laten ransluiten, dan volgens het duurdere tarief A. Om de eigenaars van kleinere wcningen hierin tegemoet te komen, adviseert de Comrr.issie voor de Bedrijven tarief A onder te verdeelen in tarief Ai, voor perceelen met cen inhoud van ten hoogste 250 M3, voorzoover deze niet reeds vallen onder tarief B en in tarief voor de overige woningen, wrarbij tarief Ai, overeenkomt met taricf B, n.l. f 6 50 per jaar. Met het oog op de zeer moeilijke controie op de waterlevering volgens tarief B, acht de Commissie het niet gewenscht het gebruik volgens dat tarief te be- vorderen en geeft zij in overweging daarin gecn ver- andering te brengen. Wij kunnen ons met dit advies, hetwelk voor U ten Raadhuize ter inzage ligt, vereenigen. Het beoogt niet een verhooging van den duinwater- prijs, maar eer.e tegemoetkoming aan de eigenaars van kleinere perceelen, waarvan de huurwaaide is gestegen boven de grens gesteld in tarief B.

Raadsnotulen Heemstede | 1919 | | pagina 163