91. November 1919 3 anders het voorschot of het onafgeloste gedeelte daarvan terstond opvorderbaar zijn 15, Burgemeester en Wethouders hebben ten aüe tijde het recht. zoowel tijdens den bouw als later den toestand der woningen geregeld op te nemen of te doen opnemen en zoo noodig onderhoud en herstelling te gelasten 16. Het bestuur is verplicht alle daarvoor vatbare goederen voor behoorlijke waarde naar het oordee! van Burgemeester cn Wethouders tegen brandschade te verzekeren bij eene of meer door hen goed te keuren in Nederiand gevestigde verzekeringsmaatschappijen en in geval van brand heeft de gemeente desverlangd voorrang op de uit te betalen assurantiepennin/en, hetgeen op de polis moet worden aangeteekend 1 jaailijks vöör 1 Mei moet een beredeneerd ver- slag met balans en winst- en verliesrekening aan Burgemeester en Wethouders worden ingcdiend, terwijl balans en winst- en verüesrekening de goedkeuring van Burgemeester en Wethouders behoeven 18. het Bestuur is verplicht Burgemecster en Wet- houders alle gevraagde inlichtingen betreffende de Vereeniging te verschaffen en hun of aan een door hen aangewezen accountant, zoo dikwijls zij ditnoo- dig oordeelen, toe te laten inzage, afschriften en uit- treksels te nemen van de boeken betreffer.de de fi- nancieele administratie der Vereeniging 19. De Vereeniging mag geen onroerend goed aan koopen zonder toestemming van Burgemeester en Wethouders 20. bij vervreemding of bezwaring van or.roerende goederen der Vereeniging zonder goedkeuring van Burgemeester en Wethouders of anders van Gedepu- teeide Staten zal het BesUiur aan de gemeente ver- beuren een bedrag van f 5000.waarvoor de leden van het bestuur hoofdelijk ieder voor het geheel aansprakelijk zullen zijn, onverminderd het recht der gemeente, om, zoo daartoe termen zijn in plaats van die geldboete schadevergoeding te eischen en om de vervreemding of bezwaring niet a!s geldig te erkennen: 21. bij faillissement, ontbinding of opheffing der Vereeniging, alsmede indien de voorwaarden, waaronder het voorschot is verleend, nietworden nageleefd, wordt het voorschot of het onafgeloste gedeelte daarvan terstond opvorderbaar 22. de gemeente heeft het recht, zoolang het voorschot niet geheel is afgelost, met goedkeuring van H. M. de Koningin om alle bezittingen met het voorschot verkregen met de daarop rustende lasten en verplichtingen en alle schulden der Vereeniging

Raadsnotulen Heemstede | 1919 | | pagina 185