91. STRUS VOOR DES BOUW VAN MIDDRNST AN DS WONIN G BN DOOR TUINWIJK. 7/ November 1919 Aan den Raad der Qemeente Heemstede. De Woningbouwvereeniging „Tuinwijk" gevestigd te Heemstede is bij Koninklijk Besluit van 30 October 1918, no. 41. toegelaten als eene vereeniging uitslui- tend in het belang van de verbelering der volkshuis- vesting werkzaam. Zij beoogt het stichten van hygiënisch ingerichte middenstandswoningen en om dit doel te verwezen- lijken, vraagt zij steun van Rijk en Gemeente voor den bouw van 86 woningen op een terrein gelegen in het Haarlemmerhoutpark. Bij Kon Besluit van 6 Nov. j.l. no, 51 is een rege ling getroffen inzake het verleenen van bijdragen door het Rijk ten behoeve van middens'andsbouw. Het Rijk heeft zich daarin bereid verklaard een bij- drage van 75 pCt. te verleenen van het verschil tus- schen de werkelijke bouwkosten en anderhalf maal het bedrag van de kosten, die ce uitvoering van het bouwpian in 1914 zou hebben gevorderd. o.a. op voorwaarde, dat de gemeente 25 pCt. van dit verschil voor hare rekening neemt. De bijdrage van de Ge- meente voor den bouw van genoemde 86 woningen wordt in dit geval op ongeveer f 122.500 geraamd. Verder verzoekt de vereeniging om voor haar aan te koopen het benoodigde bouwterrein groot 27500 M2 waarvan de kosten zullen bedragen rond f 160.000 alsmede haar een voorschot te verleenen van ander- haif maal de bouwkosten van deze woningen in 1914. Deze bouwkosten worden voor 1914 geraamd op f 460.000.—, zoodat het voorschot voor de bouwkosten zal bedragen f690C00.In totaal zal hierdoor met inbegrip van den grond het voorschot bcdragen rond f 850.000,— Of de gemeente bedoeld terrein zou aankoopen dan wel een ander geschikt terrein, zouden wij voorloopig in het midden wenschen te laten. Door de Huurcommissie is ons dezer dagen ge- schreven, dat het aantal aanvragen om vernietiging van huuropzegging of verlenging van huur, vooral in de laatste weken, zeer belangrijk is toegenomen, het- geen volgens de Commissie hoofdzakelijk een gevolg schijnt te zijn van de geldende bepalingen der Huur- commissiewet, waardoor het voor verhuurders niet mogelijk is eene behoorlijke huur te bedingen en vxaardoor mitsdien verkoop vrij algemeen wordt, vooral iii iii m i

Raadsnotulen Heemstede | 1919 | | pagina 187