5. Jaintekt* 1920 no. 17, zijn opgelegd aan de Woningvereeniging „Ber- kenrode' Bovendien meenden wij een recht van voor- keur te moeten bedingen op een drietal woningen voor personen in dienst der gemeente, Verder is nog een voorwaarde opgenomen inzake het aandeelen kapitaal der Vereeniging De meerderheid van ons College acht een niet te klein volgestort aandeelen kapitaal zeer gewenscht, omdat het Bestuur zich dan vanzelf meer financieel betrokken gaat ge- voelen bij den bouw. De minderheid van ons College acht dit niet noodig, omdat de wet het niet eischt. Nu heeft de Woningbouwvereeniging „St. Joseph" in haar adres wel opgegeven over een kapitaal van f 2480 te beschikken, doch wij vinden het beter dit als voorwaarde op te nemen en tevens te bepalen, dat dit kapitaal, vöör de aanbesteding plaats heeft, moet zijn volgestort. Wij achten het een gemeentebelang om den bouw van arbeiderswoningen, voor zoover daaraan voor in- woners dezer gemeente en personen aldaar werkzaam behoefte bestaat, te bevorderen. Het Iigt dan tevens in onze 1 eJoeling, bij het gereedkomen der plannen, om woningen, welke niet meer geschikt zijn ter bewoning, aan U ter onbewoonbaarverklaring voor te dragen. Naar aanleiding van het bovenstaande wordt U bij- gaand ontwerp-besluit ter vaststelling aangeboden. Meemstede, den 8 Januari 1920. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, ,J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS. Behoort bij de Notulen van den Raad der Gemeente Heemstede van den ,ffHÏwaïrU920. De Secretaris De Voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1920 | | pagina 12