26. WIJZKilNG TARIEF ELECTRISCHETRAM HAARLKM-HKEMSTEDE. ly Februari 1920. Aan den Raad der Gemeente Heemstede. Het tarief voor het vervoer van reizigers op het traject Heemstede-Haarlem, is geregeld in art. 13 van de vergunning tot aanleg van een Electrischen Tram- weg van Haarlem naar de Camplaan te Heemstede, dd 29 Maart 1916. Het eerste lid van genoemd artikel luidt „Het maximum der vrachtprijzen voor het vervoer van reizigers binnen de grenzen der Gemeente zal zijn a. voor een rit zonder overstappen 7^ cent b. voor twee ritten op denzelfden dag 10 cent." In verband met de hooge kolenprijzen is het be- paalde sub b, bij de raadsbesluiten van 4 Januari 1918, no 4 en 30 December 1918 no. 98 tijdelijk buiten werking gesteld, zoodat enkel kaartjes van 7^ cent tot den Hout, en van 15 cent naar verder gelegen haltes worden verstrekt. Op 21 Juli 1919 heeft het Bestuur der N.Z.H. Tram- weg Maatschappij verzocht een voorshands als blijvend te beschouwen verhooging der tarieven in te voeren. Het bestuur stelde bij dat schrijven voor het bepaalde sub a te lezen ,,voor een rit zonder ovérstappen 10 cent", het bepaalde sub b te laten vervallen en voor- taan eventueele wijzigingen te onderwerpen aan een Commissie van advies. bestaande uit 3 Ieden, door partijen in gemeen overleg te benoemen. Na gevoerde Correspondentie en besprekingen tus- schen ons College en het bestuur der Maatschappij is ten siotte overeenstemming verkregen over een tusschenvoorstel waarbij het tarief tot den Hout op 10 cent werd gesteld, retourbiljetten tot de Tem- pelierstraat beschikbaar zouden worden gesteld voor 25 cent, de overstapkaartjes van 15 cent blijven ge- handhaafd en overstapkaartjes zouden worden ingevoerd voor de Ceintuurbaan, waarvoor aan de Dreef mag worden overgestapt, zonder bijbetaling van het ge- deel van de halte den Hout tot de Dreef.

Raadsnotulen Heemstede | 1920 | | pagina 23