u 22, TdEPASSING ART; 26 JiOVIES, 2e LID LAGER ONDKRWIJSWRT. Februari 1920. Aan den Raad der Gemeente Heemstede. t ln Uwe vergadering van 17 December 1919 werd om advies in onze handen gesteld een adres van het Besluur der Bijzondere Protestantsche School voor L. en M.U.L.O. alhier, waarbij het aan Uwen Raad ver- zocht zich tot H. M. de Koningin te wenden. om voor genoemde School, overeenkomstig art. 26 novies, 2e. lid der Wet op het Lager Onderwijs boven de wette- lijke wedde eene vergoeding toe te staan van f 2. per uur, voor werkzaamheden welke buiten den gewo- nen schooltijd vallen. Deze wcrkzaamheden bestaan în le. het toezicht houden op overblijvers tusschen 12 en 2 uur 2e. het geven van onderwijs aan de kinderen aer M.U.L.O afdeelingen, hetwelk een half uur langer duurt dan het gewoon lager onderwijs In het derde lid van art. 26 novies is bepaald, dat het verzoek om vergoeding voor werkzaamheden bui- ten den gewonen schooltijd in deze gemeente door den Raad moet worden gedaan. Blijkens van den Minister dan Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen ontvangen circulaire rnet uitiegging van verschiilei.de artikelen der Onderwijswet zijn alieen bedoeld werkzaanrheden. welk" binnen het Ieerplan der school vallen, hetgeen naar onze meening niet gezegd kan worden het geval te zijn met het onder le genoemde. Betreffeude het onder 2e gevraagde zal door den Ouderwijsraad zeker worden nagegaan, of het al of niet gewettigd is. daarvoor vergoeding te geven be- slissingen hierover zijn nog niet bekend. Wij geven U in overweging een afschrift van het adres met toelichting en uittreksel van het leerplan toe te zenden aan H.M. de Koningin met verzoek de vergoeding toe te kennen, indien daartoe termen wor- den gevonden. L)e correspondentie ligt voor U ten Raadhuize ter inzage. IT Naar aanleiding van het bovenstaande bieden wi] U bijgaand ontwerp-besluit ter vaststelling aan. Heemstede, den 3 Februari 1920. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS. Behoort bij de Notulpn van den Raad der Gemeente Heemstede van den k/ Februari 1920. De Secretaris, De Voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1920 | | pagina 5