23. >4 2e WIJZIGING L00NHKGKL1NG WERKLIKDEN. T8 Februari 1920. Aan den Raad der Gemeente Heemstede. Door de Vereeniging van Gemeente-Werklieden „Door Eendracht Sterk" zijn adressen ingediend tot herziening der loonregeling voor de werklieden. Deze Vereeniging vraagt het minimumloon te bren- gen op f 30.15 per week, verschillende wijzigingen te brengen in de indeeling der Ioonkiassen de uren, welke vanaf 1 April 1919 tot en met3Augustus 1919 aan Openbare Werken h.i. te veel zijn gewerkt uit te betalen een vergoeding van f50.— te geven aan de Iantaarnopstekers-blusschers voor hetgebruik van eigen rijwielen een klimgeld aan de plantsoenarbeiders toe te kennen en een vacantiegeld te geven van f25,— per jaar. Over deze adressen zijn door ons adviezen ingc- wonnen van de hoofden van takken van dienst en van de Commissie vooi de Bedrijven. Inzake de gevraagde vergoeding voor het gebruik van eigen rijwielen, meenen wij U te moeten wijzen op bepaling 25 van het raadsbesluit van 5 Augustus 1919, no. 51 luidende: „Oe vergoeding voor het ge- bruik van eigen rijwielen in dienst der gemeentewordt door Burgemeester en Wethouders geregeld, gehoord het hoofd van den betrokken tak van dienst". Een regeling inzake vergoeding voor het gebruik van rij- wielen door de lantaarnopstekers-blusschers is bij ons College in voorbereiding. Wij gevoelen er niet voor aan de plantsoenarbeiders een klimgeld te geven, maar als tegemoetkoming zijn reeds een paar jaar werkbroeken verstrekt om bij werkzaamheden als boomsnoeien e.d. te worden rre- bruikt Naar aanleiding van het verzoek om de volgens ge- noemde Vereeniging te veel gewerkte uren over het tijdvak van 1 April tot 3 Augustus 1919, uit te beta- len, deelen wij U mede. dat gedurende dien tijd geheel volgens den toen geldenden werkrooster is gewerkt.

Raadsnotulen Heemstede | 1920 | | pagina 7