37 29 April 1920. Verordening op de heffing van rechten voor het gebruiken van of voor het hebben van particuliere werken en inrichtingen onder, op of boven den openbaren gemeentegrond of het openbaar gemeentewater te Heemstede. Aan den Raad der gemeente Heemstede De thans van kracht zijnde verordeningen, welke de heffing van deze rechten regelen, dateeren vnn 1907 en 1909. In verband met de sedert belangrijk gestegen kosten van aanleg en onderhoud, kunnen de rechten, welke krachtens de bestaande verordenin gen worden geheven, niet meer voldoende worden geacht, waarom wij U eene algem tene herziening der tarieven in overweging geven. Verder stellen wij U voor de verordening nog aan te vullen met het bepaalde sub I, J en K van artikel 1 Het bepaalde sub I bevat een regeling van de rech- ten te heffen voor het innemen van gemeentehaven- terreinen, waaronder wordt verstaan de openbare ge- meentegiond, gelegen onmiddellijk langs het Heem- stfedsche kanaal. het tarief voor één etmaal is lager gesteld dan voor het innemen van gemeentegrond bedoeld onder C van artikel 1 om het gebruik maken van deze terreinen aan te moedigen. Daarentegen is het hooger gesteid dan onder art. 1, C wanneer het gebruik langer dan één dag duurt, om te voorkomen, dat bedoeld terrein lang bij dezelfde persoon in gebruik blijft. rlet bepaalde sub J. en K. regelt het recht te heffen voor het staan op openbaren gemeentegrond met zuurwagens, stalletjes enz. alsmede met kramen. Om de veie aanvragen, welke ons bereiken om vergunning tot het staan met zuurwagens en dergelijke op open- baren gemeentegrond wat tegen te gaan, zal het hef- fen van een recht daarvoor gunstig kunnen werken.

Raadsnotulen Heemstede | 1920 | | pagina 25