77. September 1920. De categorie electricien monteur wenschen wij even- als de Commissie van Overleg, te behouden. doch in eene lagere loonklasse in te deelen, dan deze thans stond. Als nieuwe categorie is bij Openbare Werken toe- gevoegd in loonklasse IV, „tuinman". rioolwerker en baggerman" terwijl bij de bedrijven ook een kleine wijziging in de indeeling heeft plaats geliad In verband met de voorgestelde wijziging in de periodieke verhoogingen bij de ambtenaren. zal voor dezen vervallen de bepaling, dat diens'jaren, in ande- re gemeenten doorgebracht welke voor de berekening van pensioen ingevolge de Pensioenwet voor de. Ge- meenteambtenaren 1W1S in aanmerking komen, voor periodieke verhooging zullen mede tellen. Het komt ons gewenscht voor, ook voor de werk- lieden deze bepaling te laten vervallen voor hen die na 31 December 1920 in functie zullen treden. Bij de bepaling van het loon voor een jeugdig werkman achtte de Commissie het beter, niei voor eik jaar hetzelfde bedrag af te trekken, doch de op- klimming van het loon te regelen zooals thans door ons wordt voorgesteld. Ten einde eene uniforme uit- beialing te krijgen, is tevens eene kleine wijziging van de Algemeene Regelen noodig gebleken. Verder werd door gemelde Commissie geadviseerd, aan de werklieden, die tijdens een drieploegendienst ziek worden, een loon te verzekeren als zij in dien dienst ontvingen. Ook hiermede kor ons College zich vereenigen, zoodat daarvoor eene bepaling is opgeno- men. Waar de herziening der loonen reeds eenigen tijd hangende is. voelen wij er voor, over het tijdvak van 1 Januari tot en met 31 Augustus 1920 uit te betalen het verschil in loon tusschen de bestaande en de nieuwe loonregeling, waarbij wij elken kindertoeslag buiten beschouwing gelaten willen zien. De C. v. 0. meende verder te moeten voorstellen aan den electricien en electricien monteur, bij bezit van een diploma voor electrotechniek, eene vergoeding daarvoor toe te kennen, zooals thans de machine- bankwerker kan genieten De betreffende bepaling 21 is daarmede door ons aangevuld. Voorts is door de C. v. 0. in overweging gegeven den kindertoeslag te behouden, doch eerstte beginnen met het derde kind, een toeslag te geven van fl per week. De meerderheid van ons College kan zich hier- 2 V

Raadsnotulen Heemstede | 1920 | | pagina 10