78. 8 September 1920. 3 L'e C. v, O. achtte het verder gewenscht aan punt IV het derde lid toe te voegen, om te voorkomen, dat b. v. een technisch ambtenaar vergoeding ontvangt voor een diploma, dat alleen voor een administratief ambtenaar belang heeft of omgekeerd, met weike aanvulling ons college zich kon vereenigen. Evenals bij de werklieden stellen wij LJwe vergade ring voor over het tijdvak van 1 Januari 1920 tot en met 31 Augustus 1920 uit te betalen het verschil in jaarwedde tusschen de bestaande en de nieuwe regeling. Inzake de door ons voorgestelde salarissen voor het poLitiepersoneeL, meende de meerderheid van de C. v. O. voor dat personeel geen salarisgrenzen te moeten noemen, doch in overweging te moeten geven de agenten van politie le klasse in dezelfde salaris- grorp in te deelen als de aijjunct- commiezen ter secretarie en de hoofdklerken aan de bedrijven, met voor de hoofdagenten en agenten 2e klasse dezelfde verschillen in salaris als thans bestaan en met dezelfde periodieke verhoogingen alsvoor die groepen zal gelden. Ons College heeft dit voorstel overwogen, doch kon geen vrijheid vinden, de gevraagde gelijkstelling in salaris te bevorderen, aangezien die functie's eigen- lijk ook volstrekt niet met elkaar vergeleken kunnen worden. Te meer was daartegen bezwaar, daar in geen enkele andere gemeente nog eene dergelijke salarisregeling bestaat als met aanneming van het door de Commissie gevraagde, zou gelden Wij ge- ven U daarom in overweging de salarissen vast te stellen als door ons thans worden voorgesteld. Zooals Uwen Raad zat blijken stellen wij voor de vaste toelagen voor kleeding en uitrusting alsmede de tijdelijke toelagen in verband met de hooge prijzen van kleeding enz. te verhoogen, Ook gevoelen wij er voor dit hoogere kleedinggeld vanaf 1 Januari 1920 uit te keeren. De vergoeding voor het gemis van een vrijen dag is door ons in overeenstemming gebracht met de voorgestelde salarissen, terwijl ook een bepaling is opgenomen inzake betaling van overuren aan agenten le en 2e klasse. Zooals U uit de adviezen van de beide Commissiën kan blijken, zijn deze bijna algemeen voor behoud v in kindertoeslag en wordt daarvoor door beiden eene regeling in overweging gegeven. De meerderheid van

Raadsnotulen Heemstede | 1920 | | pagina 23