83. 9 September 1920. 2 den gelegenheid om financieelen achteruitgang te voorkomen, door de weduwe in staat te stellen het bedrijf van haar overleden echtgenoot voort te zetten, meenen wij niet te moeten wegnemen. Het thans bestaande aantal vergunningen van 20 zal door stijging van het bevolkingscijfer, niet alleen niet kunnen vermeerderen, maar bovendien zal een zeer geleidelijke daling worden verkregen daar geen nieuwe vergunningen meer worden verleend aan personen, voorkomende op de lijst, bedoeld in art. 13 der Drankwet Wel is waar ondervinden deze personen daardoor eenige teleurstelling in hunne verwachtingen maar geen rechtstreeksch nadeel, alleen het uitzicht op een voordeel dat de toekomst hun misschien zou kun- nen brengen. Bovendien zou voor hen de kans op het verkrijgen eener vergunning ook zeer belangrijk wor- den verkleind, wanneer het maximum op 15 werd ge- steld, zoodat wij dit bezwaar niet overwegend achten. Ten slotte deelen wij nog mede, dat ditvoorstel de mogelijkheid uitsluit om een vergnnning te verkrijgen door het overleggen van twee verklaringen van afstand van reeds verleende' vergunningen, zoolang het vastce- stelde maximum is overschreden, eene mogelijkheid, die elders tot verkeerde praktijken heeft geleid. In verband met het bovenstaande wordt U hijgaand ontwerp besluit, ter vervanging van het ontwerp- be- sluit no. 67, ter vaststelling aangeboden. Heemstede, den 30 Augustus 1920. Burgemeester en Wethouders van Heemsttde, A. v. d. POLL. L. B. De Secretaris, A. A. SWOLFS. Behoort bij de Notulen van den Raad der Gemeente Heemstede van den 9 September 1920. De Secretaris, De Voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1920 | | pagina 42