85. 9 September 1920. De Controle kan daardoor verscherpt worden en vrees voor vermenging van den gewonen met den buiten- gewonen dienst of voor boekingen op verkeerde pos- ten of op een verkeerde rekening behoeft niet meer te bestaan. Nog andere, niet te onderschatten voordeelen zi]n door de invoering van de bedrijfsadministratie te ver- wachten Immers het inrichten van de boeken naar de dubbele methode geeft een beter inzicht in de be- drijfsresultaten Het houden van exploitatiereke- ningen voor diverse gemeente eigendommen vloeb daaruit vanzelve voort. De administratie zal daarbij belangrijk worden vereenvoudigd. Tegenwoordig be- hoort elke vordering voor leveranties, voor loon.en enz bij mandaat door ons betaalbaar te worden ge- steld, waardoor vele boekposten ter Secretarie en ten kantore van den Gemeenteontvänger in hulpboeken journalen en grootboeken moeten worden gemaakt, onverminderd de boekingen bij den dienst „Openbare Treedt „Openbare Werken" als een bedrijf op, dan doet deze tak van dienst de betalingen rechtstreeks en brengt den kostprijs op het eind van elk dienst jaar ten laste der gemeente. Op elk aangewezen volgnummer van de gemeenterekening komt dus slechts één boekpost. Naar aanleiding van het bovenstaande wordt U bijgaand ontwerp besluit ter vaststelling aangeboden. Heemstede, den 12 Augustus 1920. Burgemeester en Wethouders van Heemstrde, J P. W. VAN DOORN. De Secreta-is, A. A. SWOLFS. Behoort bij de Notulen van den Raad der Gemeente Heemstede van den 9 September 1920. De Voorzitte: De Secretaris, Werken"- u

Raadsnotulen Heemstede | 1920 | | pagina 50