86. ixstki.li.no vax de administratie ,.DE CENTRALE KAS" 9 September 1920. Aan den Raad Bij de tegenwoordige inrichting der administratie bestaat de mogelijkheid, dat te eeniger lijd de bedrij- ven over belangrijke kasbedragen beschikken en de kas van den gemeente-ontvanger ontoereikend is om de loopende vorderingen te voidoen. Storting door de bedrijven in rekening-courant bij den gemeente ontvan- ger levert bij de bestaande voorschriften administra- tieve bezwaren op. Wij meenen die te kunnen onder- vangen door het instellen van een Centraal Kasbeheer. Het beheer van de Centrale Kasdat slechts van zuiver administratieven aard zal zijn, zou kunnen worden opgedragen aan den Controleur der Gemeen- tefinanciën. De bedrijven en de Gemeenteontvanger storten hun overtoliig kasgeld bij eene financieele in- stelling op naam van de „CentraIe Kas'' De bedrijven en de Gemeenteontvanger staan dus in rekening courant met „de Centrale Kas" en wanneer deze geld noodig hebben, wordt dit teruggevraagd aan den beheerder van „de Centrale Kas". die een cheque afgeeft op de financieele instelling, waar de gelden zijn belegd. De Centrale Kas omvat dus alle stortingen en dis- posities van alle bedrijven en van den Gemeente- ontvanger. Naar aanleiding van het vorenstaande stellen wij U voor in te stellen de administratie van de Centrale Kas". waartoe U bijgaand ontwerp besluit ter vast- stelling wordt aangeboden. Heemstede, den 12 Augustus 1920. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS. Behoort bij de Notulen van den Raad der Gemeente Heemstede van den 9 September 1920. De Secretaris, De Voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1920 | | pagina 53