77. LOONREGELING WERKLIEDEN. 9 Septewiber 1620. i Aan den Raid. Door de werkliedenvereeniging „Door Eendracht Sterk alhier, zijn in verschillende aan Uw College gerichte adressen de volgende verzoeken gedaan 1o. Wijziging der loontabellen met een minimum loon van {31.05; 2o. vergoeding van f50.voor gebruik van elgen rijwielen door de lantaarnopstekers en blusschers 3o. uitbetaiing van volgens die Vereeniging te veel gewerkte uren aan Openbare Werken over het tijdvak van 1 April tot 4 Augustus 1919; 4o. een klimgeld voor de plantsoenarbeiders als m Bloemendaal gegeven wordt 5o een vacantiegeld van f 50. voor elk volslagen werkman 6o. voor de losse werklieden voor elke maand dienst 1 dag verlof met extra loon. Deze adressen zijn door Uwe vergadering in onze handen gesteld om praeadvies, teneinde hierover me- de de Commissie van Overleg te kunnen hooren Door ons College is een ontwerp regeling opge- maakt en om advies gezonden naar de Commissie van Overleg voor de Werklieden, welke Commissie dan ook daarover haar rapport heeft uitgebracht. Uit rapport heeft ons aanleiding gegeven, in som- mige opzichten ons ontwerp te herzien Meende. ons College oorspronkelijk te moeten uitgaan van een mi- nimum loon van f30 15. de Commissie was van oor- deel dat f 31 05 als minimum behoorde te worden toegekend. Een grondloon van f 30.15 voor de laagste categorie der werklieden werd niet meer voldoende geacht. Oe andere loongrenzen zijn in die Commissie met algemeene instemming voorgesteld zooals U die thans „door ons overgenomen" in het ontwerp zult vinden. De categorie „onderbaas bij paden en wegen komt thans in de loontabel niet meer voor, omdat het in ons voornemen ligt, dien onderbaas te bevorderen tot „baas" en in te deelen bij de ambtenaren, evenals den electricien-monteur aan de bedrijven Dezen zou- den wij wlllen bevorderen tot 2e opzichter.

Raadsnotulen Heemstede | 1920 | | pagina 9