99. 1920 2 zal worden overgedragen, zouden wij thans nog in het midden wenschen te laten. Bij verkoop zouden wij den prijs per M2, met înbegrip \«ân het aanleggen der straten en rioleering met bij- wêrken op f8 willen stellen, eventueel bij uitgifte in erfpacht den erfpachtcanon op 6* pCt van dien prijs. derhalve op 52 cent per M2. Ingeval het bouwterrein aan de Vereeniging in eigendom wordt afgestaan, zal de Vereeniging bovendien nog de koop- som van rond f 88000 aan de Gemeente verschuldigd ^Wij kunnen ons vereenigen met het verzoek van deze woningbouwvereeniging. Tengevolge toch van de beperkende voorschriften der huurcommissiewet. zijn de huurprijzen niet meer in verhouding tot de verkoopwaarden der huizen. Veel woningen, in het bijzonder veel middenstandswoningen zijn daarom verkocht en in veel gevallen aan personen. die zich in deze gemeente komen vestigen, zoodat langzamer- hand vooral vele kleinere middenstanders zo.ider wo- ningén geraken of reeds bij arderen zijn gaan mwonen. Wordt ook deze categorie van ingezetenen geholpen dan zal daardoor bdangrijk worden tegemoet gekomen aan een inderdaad zeer groote behoefte. Wij meenen dan ook dat het financieel offer van de gemeente van f 78.750— vol Joende opweegt tegen het groote belang, dat de'Gemeente bij deze zaak heeft D= vourwaarden, welke wij aan het voorschot en de bijdrage meenen te moeten verbinden, om de i nancieele belangen der gemeente zooveel mogelijk te waarborgen, zijn in het algtmeen gelijk aan die, wel- ke indertijd aan Tuinwijk zijn opgelegd. Wij actiten het gewenscht, dat het voorschot in 75 jaren geheel wordt afgelost, hetzij met gelijke jaarlijksche aflossing, hetzij bij wijze van annuïteit. In verband met deze at lossing zouden wij eventueel den grond voor een tij vak van 75 jaar in erfpacht willen uitgegeven Den rentevoet meenen wij, evenals den erfpachtscanon op pCt te moeten stellen. ln voorwaarde 1 f heeft de gemeente recht van voorkeur bedongen op een zeven- tal woningen ten behoeve van in dienst der gemeente werkzame ambtenaren. In voorwaarde 29 is gerege het door de Vereeniging vol te storten aandeelenka- pitaal. Evenals voor de arbeiderswoning-bouwver-

Raadsnotulen Heemstede | 1920 | | pagina 18