90. V00RSCH0T AAN DE WOMNGBOUW- VEREENIGING „0E HAEMSTEDE". 1920 Aan den Raad. De Woningbouwvereeniging „de Haemstede neett afgezien van haar oorspronkelijk plan om 48 wonin- gen te bouwen op een terrein gelegen aan de Molen- werfslaan. Thans heeft zij een adres ingediend, waar- bij voor den bouw van 69 woningen op het aan de gemeente toebehoorende terrein, gelegen nabij den Binnenweg en de Zandvaart. een voorschot wordt gevraagd, zoomede eene jaarlijksche bijdrage in de betaling van de annuïteit tot dekking van het expioi- tatie te kort. Door de hooge bouwkosten is van particuliere zijde de bouw van arbeiderswoningen geheel stil gelegd. zoodat een groot tekort aan dit soort woningen is ontstaan. Wij achten het in het belang der Gemeente aan dit tekort tegemoet te komen door den bouw van arbeiders woningen, voorzoover daaraan voor inwoners de^er gemeente behoefte blijkt te bestaan, te bevorde- ren. Wij stcllen U derhalve voor het verzoek in gun- stige overweging te nemen. De voorwaarden, welke wij aan het te verleenen voorschot meenen te moeten verbinden, zijn in het algemeen gelijk aan die. welke bij het in te trekken raadsbesluit van 12 Februaii 1920, no 6. aan deze Vereeniging werden opgelegd. Ue krachtens voorwaarde 13 eventueel op te leggen boete en het volgens voorwaarde 17 vol te storten aandeelen kapitaal, wordt door ons verhoogd voorge- steld, omdat eveneens het benoodigd voorschot aan- merkelijk meer bedraagt dan in bedoeld raadsbesluit is toegestaan. In verband hiermede, is blijkens voorwaarde 1U tevens verhoogd het aantal woningen, waarvoor voor- keur is bedongen. Naar aanleiding van het bovenstaande bieden wij U bijgaande ontwerp- besluiten ter vaststelling aan. Heemstede, den 29 September 1920. Burgemeester en Wethouders van Meemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS. De Voorzitter, te Meemstede van De Secretaris,

Raadsnotulen Heemstede | 1920 | | pagina 5