127 AA.XLKfi WEG EN HAVEN EN DEMPIXG VAART. 28 December 1920 Aan den Raad. Bij raadsbesluit van 29 April 1915 is ons College gemachtigd voor de gemeente het recht van koop te aanvaarden van eenige perceelen grond, gelegen ten Noorden van de Camplaan nabij de Wippervaart. In het ter uitvoering van dit besluit gesloten contract tot recht van koop is o.m bepaald, dat binnen een jaar na de overdracht de gemeente een weg zal nroe- ten aanleggen, loopende vanaf de Camplaan over de terreinen, waarop de gemeente recht van koop heetl en aansluitende aan de Havenstraat. I'aar de over- dracht binnenkort zal plaats hebben, zal de gemeente in 1921 bedoelden weg. vormende een gedeelte van de heemsteedsche Dreef, moeten aanleggen. Wij ach- ten het niet noodzakelijk dit gedeelte der Dreef reeds nu de op het uitbreidingsplan aangegeven breedte van ^2 /VI. te geven, doch meenen voorloopig te kunnen volstaan met eene breedte van 12 M. De kosten van den weg worden met inbegrip van rioleering en bijkomende werken geraamd op f 40 000 Voor het gedeelte van het dorp ten Zuiden 'van de Camplaan zal deze weg de gewenschte kortere ver- binding vormen met het Heemsteedsche Kanaal. Verder stellen wij U voor ten Zuiden van de Haven- straat een haven te maken, weike in verbinding zal staan met zooeven genoemd Kanaal. Deze haven zal een lengte verkrijgen van ongeveer 90 M en eene breedte varr ongeveer 49 M. Mocht iater uitbreidin^ noodzakelijk büjken, dan kan de haven nog 10 breeder worden gemaakt. De kosten van het aanleggen van deze haven worden geraamd op flöôuü. welk bedrag echter met f6000,— kan worden verminderd wegens de waarde van den uit- komenden grond. De oevervoorziening zal voorloopig bestaan uit vlechtwerk. Den uit dehaven kcmenden grond, zouden wij in de eerste plaats willen gebruiken voor het ophoogen

Raadsnotulen Heemstede | 1920 | | pagina 7