VERLAGING GASPRIJS. ^fFEBRUARI 1921 Aan den Raad. Tengevolge van de daling der kolenprijzen begint, nu de dure kolenvoorraad is verbruikt, ook de kostprijs van het gas te dalen. Wel is waar zijn ook de bijproducten aanmerkelijk in waarde gedaald, maar liet voordeel is toch van dien aard, dat de Commissie voor de Be- drijven in haar advies van 12 Februari j I. een gas- prijsverlaging van 4 cent per M3 mogelijk acht, zon- dei de rentabiliteit van het bedrijf in gevaar te bren- gen. De gasprijs zou derhalve kunnen worden bepaald op 18 cent per M3 tot een maximum van 40 M3 en op 15 cent per M3 voor elken M3 boven de 40 M3 per maand. De Commissie geeft echter in overweging te breken met het bestaande dubbele larief en terug te keeren tot het vroegere systeem om een eenheids- prijs te verkrijgen van het gas, verhoogd met 1 cent per M3 voor het over den muntmeter geleverde gas. Aan de hand van eene in het advies vermelde bere- kening van het gasverbruik boven en beneden 40 M3 per maand in 1020 stelt de Commissie voor om den gasprijs te bepaleri op !6 cent per M3 over den gewonen meter en op 17 cent per M3 overden munt- meter. Wij gevoelen er voor om een eenheidsprijs van het gas vast te stellen en ook kunnen wij er ons mede vereenigen dcn prijs van het muntgas 1 cent per M3 hooger te stellen dan dien van het gas, geleverd over den geworien meter, omdat alle kosten van installatie en onderhoud voor rekening der Gemeente komen en bovendien geen huur voor muntmeters wordt betaald. Met advies der Commissie voor de Bedrijven ligt voor U ten Raadhuize ter inzage. Een ontwerp besluit, waarin een gasprijs wordt ge- noemd zooals door die Commissie wordt voorgesteld, wordt U hierbij ter goedkeuring aangeboden. Heemstede, den 14 Februari 1921. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS. Behoort bij de Notulen van den Raad der Gemeente Heemstede van den Februari 1921. De Secretaris, De Voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1921 | | pagina 43