38 WIJZIGING DUINWATEKVERORDENING. 6 MEI 1921 1 Aan den Raad. Bij ons is ingekomen een advies van de Commissie voor de Bedrijven, waarin op verschillende gronden wordt aangetoond. dat het gewenscht is de waterle- vering volgens tarief B te laten vervallen. Volgens dit tarief kan aan woningen, waarvan de huurprijs f 182per jaar of lager is water worden geleverd zon- der meter onder voorwaarde, dat de tapkraan niet mag worden geplaatst boven een gootsteen of dergelijke waterloozing. De Commissie adviseert een overgangs- bepaling te treffen voor de perceelen, die thans vol- gens tarief zijn aangesloten en derhalve een gratrs dienstleiding tot een maximum lerigte van 6 Meter hebben ontvangen. Zij zou de eigenaars of gebruikers dier perceelen niet tot terugbetaling dezer dienstleiding willen verplichten. Verder geeft zij in overweging het benoodigde crediet te verleenen voor den aankoop van watermeters. teneinde de perceelen. weike thans water betrekken volgens abonnementstarief van een meter te kunnen voorzien. Wij kunnen ons met het advies der Commissie. het- welk voor U ter inzage is nedergelegd, vereenigen. De abonnementsprijs is bij raadsbesluit van 10 Juni 199 no. 36, gesteld op f 6.50 per jaar, terwijl de aangeslotenen volgens tarief A. een verbruik moeten garandeeren naar een waarde van f8.50 met inbegrip van meterhuur Het betalen van f 2per jaar voor meterhuur weegt naar onze meening niet op tegen de nadeelen, die zoowel voor het Duinwaterbedrijf als voor de gebruikers zijn verbonden aan de handhaving van het tarief B. Wij geven U daarom in overweging bijgaand ont- werp- besluit goed te keuren. Het benoodigde crediet, groot f 18000— voor aankoop van watermeters, stellen wij U voor te verleenen bij de eveneens ter vaststel- ling aangeboden 4e suppletoire begrooting voor den dienst van 1921. Heemstede, den 19 April 1921. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN, De Secretaris, A. A. SWOLFS, Behoort bij de Notulen van den Raad der Gemeente Heemstede van den 6 Mei 1921. De Secretaris, De Voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1921 | | pagina 27