75 15 SEPTEMBER 1921. 2 lo. worden gehouden in tuinen of op andere piaat- sen in de open luchtper etmaal of korter voor elke 10 M2 van de voor het publiek bestemde ruimte of gedeelte daarvan f0.20, met een minimum van f 5.— 2o. die niet in de open lucht worden gehouden per etmaal of korter, voor elke 25 M2 van de voor het publiek bestemde ruimte of gedeelte daarvan f 2.— 3o. die bestaan in het hebben van muziekautomaten in een voor het publiek toegankelijk lokaal, per ka- lendermaand of gedeelte daarvan f2.50. Artikel 4. De belasting bedoeld sub c. lo2o van artikel 3, wordt verdubbeld voor Openbare vermake- lijkheden, welke tot na middernacht voortduren, des nachts na twaalf uur plaats hebben, of waarbij gele- genheid tot dansen wordt gegeven. De belasting bedoeld sub c. 3o van artikel 3 wordt voor elk etmaal of gedeelte daarvan, waarin gelegen- heid tot dansen wordt gegeven, verhoogd met een vast bedrag van f5. Artikel 5. Als onzuivere opbrengst, in artikel 3 sub a. en b. bedoeld, wordt beschouwd al hetgeen ontvangen wordt aan toegangsbewijzen, onverschillig wanneer en onder welken vorm deze worden betaald en of de betaling dezer gelden tevens recht geeft op gelag, programma's of andere zaken, verhoogd met de waarde der zonder machtiging van Burgemeester en Wethouders afgegeven vrijbiljetten, welke, indien zij geen aanwijzing van rang inhouden, worden ge- acht tot den duursten rang toegang te geven. Worden de in artikel 3 sub a bedoelde vermake- lijk-heden gegeven door vereenigingen en wordt van de leden geen entree of een lager entree dan van niet-Ieden geheven, dan is behalve de belasting, be- rekend over het entreegeld versffhuldigd de belasting berekend naar de oppervlakte van het lokaal of het terrein overeenkomstig het bepaalde sub c. lo en 2o van dat artikel. Voor door vereenigingen te geven wedstrijden en spelen in de open lucht, weîke naar het oordeel van Burgemeester en Wethouders uitsluitend uit sport worden gehouden en niet worden opgeluisterd door muziek, is, in afwijking van het bepaalde in de vori- ge alinea van dit artikel, het bedrag in verband met de oppervlakte van het terrein als bedoeld in

Raadsnotulen Heemstede | 1921 | | pagina 16