75 15 SEPTEMBER 1921. 3 artikel 3 sub c. niet verschuldigd, doch wordt de be- lasting berekend naar de onzuivere opbrengst der entreegelden verhoogd met de waarde, welke wordt vertegenwoordigd door de aan de leden verstrekte toegangsbewijzen. Voor alle wedstrijden en spelen die worden opge- luisterd door muziek en die toegankelijk zijn voor de leden, hetzij zonder betaling hetzij tegen een lagere entree dan voor niet-leden, wordt de belasting ver- hoogd met een vast bedrag van f 25.— Artikel 6. Bij de bepaling van de oppervlakte van lokalen of terreinen wordt behalve het grondvlak ook de oppervlakte van gaanderijen en balcons, tot plaat- sing van bezoekers bestemd, in rekening gebracht daarentegen wordt geen rekening gehouden met de ruimte, waartoe geen der bezoekers wordt toegelaten. Artikel 7. Van de belasting zijn vrijgesteld lo. alle Openbare vermakelijkheden waarvan de on- zuivere opbrengst ten volle of na aftrek van ten hoog- ste 30 pCt. voor dekking van noodzakelijke onkosten, bestemd is voor een liefdadig doel 2o. tentocnstellingen, welke niet gewinshalve wor- den gehouden, tenzij daaraan op eenigerlei wijze an- dere aantrekkelijkheden zijn verbonden, die op zich zelf beschouwd, krachtens artikel 2 als vermakelijk- heden kunnen worden aangemerkt 3o. voordrachten, welke uitsluitend een godsdienstig, wetenschappelijk, sociaal of politiek karakter hebben, onverschillig of zij al dan niet worden toegelicht door lichtbeelden, tenzij be'nalve de genoemde lichtbeelden met deze voordrachten iets is verbonden, dat in den zin dezer verordening als vermakelijkheid is te be- schouwen; 4o. wedstrijden in de open lucht, tot welke wed- strijden toegang wordt verleend tegen betaling door niet-leden van niet meer dan 10 cent per persoon 5o. vermakelijkheden, welke worden gegeven op den openbaren weg, tenzij deze geheel of gedeelteiijk ten behoeve van die vermakelijkheden aan den pu- blieken dienst is onttrokken. De beoordeeling of een reden tot vrijstelling aan- wezig is, geschiedt door Burgemeester en Wethouders. Artikel 8. De belasting is hoofdelijk verschul-

Raadsnotulen Heemstede | 1921 | | pagina 17