75 15 SEPTEMBER 1921. 2 Artikel 4. Ondernemers van openbare vermakelijk- heden kunnen, op aanvraag van de gemeente registers voor af te geven toegangsbewijzen verkrijgen, of kun- nen hunne bewijzen, mits deze door den Controleur der Gemeente-financiën zijn goedgekeurd, ter stempe- ling aan het bureau van den Controleur inleveren. Wordt verstrekking van kaarten van gemeentewege verlangd, dan behoort de aanvraag daartoe minstens acht dagen voor dat daarvan gebruik (wordt gemaakt, te worden gedaan ten kantore van den Controleur der gemeente-financiën. De kosten daarvan worden door de ondernemers aan de gemeente vergoed. Doorloopende toegangsbewijzen moeten vöör de uitreiking ter stempeling worden aangeboden. Artikel 5. De belasting moet bij vooruitbeta'.ing worden voldaan. De Controleur der gemeente-financiën bepaalt het bedrag der belasting. Bij inlevering van de ongebruikte toegangsbew'jzen, wordt, hetgeen blijktte veel tezijn betaald, teruggegeven. Artikel 6. De Controleur der Gemeente-financiën is bevoegd, indien de belastingschuldige het verlangt, een aanslag voor langer dan een dag te regelen de aanslag moet alsdan betaald worden vöör den aanvang van den termijn waarover de aanslag loopt. Artikel 7. Tegen de betaling van de belastingkan de belastingplichtige bezwaren inbrengen bij den Con- troleur der Gemeente-financiën binnen twee maanden nadat het bedrag te zijner kennis is gebracht. Artikel 8. De ondernemer, op wiens naam of voor wiens rekening eene openbare vermakelijkheid wordt gegeven, wordt volgens art. 271 en volgende der Ge- meentewet gestraft, indien hij le daarvan de aangifte bedoeld in art. 2 dezer ver- ordening niet heeft gedaan 2e heeft afgegeven of doen afgeven toegangsbewij- zen, die niet van gemeentewege zijn verstrekt of gestempeld of in strijd met art. 3 niet de aanwij- zing bevatten van het werkelijk daarvoor ver- schuldigd bedrag, zonder belasting of personen heeft toegelaten, die geen toegangsbewijs hebben kunnen vertoonen dat van gemeentwege was ver- strekt cf gestempeld, of een bewijs hebben ver- toond, dat alleen geldlg was voor eene voorstel- ling of uitvoering, voorafgaande aan die, waar- voor het wordt vertoond.

Raadsnotulen Heemstede | 1921 | | pagina 20