89 POST- EN TELEGRAAFKANTOOR TE HEEMSTEBE. 15 SEPTEMBER 1921. 1 Aan den Raad. Zooals U bekend is, werd de huur van het gebouw aan de Raadhuisstraat, bij het Rijk in gebruik als Postkantoor, door ons tegen 31 December 1920 op- gezegd, omdat dit gebouw niet meer aan de eischen van een behoorlijken dienst voldoet en door verbou- wing geen goede toestand kan worden verkregen. Met het Rijk zijn intusschen onderhandelingen ge- voerd over de stichting van een nieuw postkantoor. Voor dit doel werden bij raadsbesluit van 29 April 1920, no. 48, twee perceelen grond aangekocht, ge- Iegen tegenover het bestaande postkantoor, terwijl door den architect Jos. Th. J. Cuypers plannen wer- den ingediend voor den bouw van een postkantoor op dit terrein, welke plannen ook in Uwe vergadering zijn besproken. Sedert dien heeft de gemeente in ei- gendom verkregen de terreinen, gelegen ten Zuiden van de Camplaan, waarvoor een gewijzigd plan van uitbreiding werd vastgesteld. Bij de behandeling van dit plan werd het denkbeeld geopperd, om het nieuwe postkantoor op die terreinen te plaatsen en wel aan de zuidzijde van het geprojecteerde plein. Wij gevoel- den hoe langer hoe meer voor dit denkbeeld, zoodat wij daarover de meening vroegen van den heer Cuy- pers, bij wien het eveneens geen bezwaar ontmoette. In de eerste plaats zal dit plein binnen afzienbaren tijd het snijpunt vormen van de meest drukke groote verkeerswegen in de gemeente. Bovendien zal dit plein zeer gunstig gelegen zijn ten opzichte van de spoedig verwachte en reeds begonnen bebouwing in het middengedeelte der gemeente, terwijl het ook voor bezoekers van Oroenendaal gemakkelijk zal zijn het postkantoor te vinden bij de daar komendetram- halte. Echter zou het noodig zijn, als het postkantoor wordt gesticht aan bedoeld plein, dat dit een flink, monumentaal gebouw wordt. Het Rijk zal misschien voorloopig voor den dienst met een kleiner, althans lager gebouw kunnen volstaan, zoodat mogelijk een

Raadsnotulen Heemstede | 1921 | | pagina 31