Bijdrage Schoolgeld Gymnasium. 16 FEBRUARI 1922. Aan di'n Raad. Met ingang van het cursusjaar 1920/21 is het school- geld voor het Oymnasium te Haarlem voor alle bui- tenleerlingen vastgesteld op f 300.terwijl dat voor de leerlingen uit de Gemeente Haarlem zelf is gere- geld naar het inkomen der ouders of verzorgers dier leerlingen. Wij achten het gewenscht eene bijdrage m dit schoolgeld te verleenen, omdat een bedrag van f 300, waarvan een bedrag van f 200 eerst na afloop van het cursusjaar 1920/21 werd nagevorderd voor vele ouders te bezwaarlijk is. Wij zouden die bijdrage willen stel- len op 75 pCt. van het verschil tusschen het school- geld, dat krachtens de schoolgeldverordening wordt geheven bij gelijk inkomen van ingezetenen van Haarlem en het schoolgeld dat krachtens die veror- dening van buitenleerlingen wordt geheven. Verder stellen wij U voor deze bijdrage alleen te verstrekken over het cursusjaar 1920/21, omdat ook de genoemde schoolgeldregeling slechts voor dat tijdvak de Konink- lijke goedkeuring heeft verkregen. Ten slotte deelen wij U mede, dat voor het middelbaar onderwijs een zoodanige regeling niet noodig is, omdat over het cursusjaar 1920/21 nog go!d de desbetreffende met Haarlem gesloten overeenkomst. Naar aanleiding van het vorenstaande wordt U bij- gevoegd ontwerp-besluit ter vaststelling aangeboden. Heemstede, 24 Januari 1922. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1922 | | pagina 1