V acantietoeslag. 16 MAART 1922. Aan den Raad. In de vergadering van den Raad van 26 Januari j.I, is door Uw medelid, den heer L. de Wil Je, een voor- stel gedaan inzake het verleenen van vacantietoeslag aan gehuwd gemeentepersoneel. In aansluiting aan dit voorstel heeft genoemd lid op 7 Februari j.l., schrif- tclijk een meer uitgewerkt voorstel ingediend luidende als volgt „Aan de gehuwde personen in dienst dezer gemeente over wier werktijd de gemeente ten voile beschikt, daaronder niet begrepen de losse werklieden, wordt over den tijd, waarop zij recht hebben op ecn jaar- 1 'jksche vacantie en zulk eene vacanfie genieten, een vacantietoeslag toegekend. Deze vacantietoeslag wordt echter slechtstoegekend, indien het Ioon van den betrokken persoon over het Iaatst verstreken kalenderjaar niet meer heeft bedra- gen dan f 2000.— en wel tot een bedrag van f 30.— Hij wordt verhoogd met f5.voor ieder kind bene- den den 14jarigen Ieeftijd, voor zoover dit, ter beoor- deeling van Burgemeester en Wethouders, geen eigen inkoms'en heeft. Oerekend zal worden met het aantal kinderen bij den aanvang des jaars. Bij indiensttreding in den Ioop van het jaar zal ge- rekend worden met het loon en het aantal kindcren op den dag van indiensttreding, terwijl de toeslag over dat jaar zal bedragen zooveel twaalfde gedeelten als zij volle maanden in dienst zijn. De vacantietoeslag za! worden uitbetaald voor den aanvang der vacantie. Is de vacantie niet genoten ter wille van den dienst dit ter beoordeeling van Burgemeester en Wet- houders dan zal de toeslag worden uitbetaald in den loop der maand December van het jaar. Bij het verlaten van den dienst voor 1 October, zullen zooveel twaalfde gedeelten van den toeslag worden uitgekeerd, als de personen volle maanden in dienst zijn geweesteventueel te veel betaalde twaalfde gedeelten zullen met het loon worden verrekend. Bo- venstaande regeling zal voor het eerst worden toege- past over het jaar 1922."

Raadsnotulen Heemstede | 1922 | | pagina 13