25 16 MAART 1922 Uit een ons door het Bestuur verstrekte opgave bleek, dat de totale stichtingskosten in verband met de aanbestedingen echter worden geraamd op f 1.330.000.—zoodat de Vereeniging om het geheele werk te kunnen afmaken, behalve genoemd bedrag van fl.OQO.OOO.nog noodig had plm. f 240.0C0. of hoogstens f 250.000.—. Het geheele werk kost dus plm. f 160.000,— meer dan de oorspronkelijke raming. Voor deze hoogere bouwkosten dan de oorspron- kelijke raming is door „Tuinwijk" geen verhoogde bijdrage fonds perdu van Rijk en Ciemeente aange- vraagd, zoodat daarin door ons, om de werkzaamhe- den regelmatig en behoorlijk te kunnen 1 aten doorgaan, op andere wijze moest worden voorzien en wel door het verleenen van voorschotten. Tengevolge van de voormelde eerste hypotheek van de Rijkspostspaarbank groot f 600.000.— moet het bedrag van het voorschot der gemeente bepaald worden op ten hoogste f 250.000 in de plaats van ten hoogste f 850.000.—. Wij stellen U voor te bepaien, dat evenals in reke- ning-courant de voor het voorschot verschuldigde rente op 7 pCt. za! worden bepaald, daar bij het aan- gaan van de 7 pCt. leening groot f 1.400.000,- daar- in ook begrepen was een gedeelte der gelden benoo- digd voor „Tuinwijk". Immers toen stond nog niet vast het tijdstip, waarop „Tuinwijk" van deRijkspost- spaarbank zou kunnen leenen, zoodat wij, om tijdig de noodige gelden beschikbaar te hebben, reeds bij het sluiten van gemelde leening het vermoedelijk nog benoodigde bedrag aan voorschot opnamen. De door ons in het ontwerp-besluit, hetwelk wij U hierbij ter bekrachtiging aanbieden, opgenomen voor- waarden komen in hoofdzaak overeen rnet de voor- waarden 2, 5, 6, 7 en 8 uit het meergenoemd raads- besluit van 27 November 1919, no. 91, behalve dat als waarborg voor de te verstrekken gelden tweede hypotheek op de opstallen moet worden verleend, omdat de Rijkspostspaarbank daarop reeds eerste hypotheek heeft gevestigd. Heemstede, 7 Maart 1922. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1922 | | pagina 16