32 le. Wijziging bouwplan Pijlslaan. 20 aPRIL 1922 Aan den Raad. Bij raadsbesluit van 16 Februari j.l., no. 14, werd besloten tot overname van de Pijlslaan, welk besluit inmiddels de vereischte goedkeuring heeft verkregen. De heer^M. j/Roozekrans&kä. onder eenige voor- waarden, nader omschreven itrhet voor U ter inzage liggend koopcontract, bereid aan hejn in eigendom toebehoorende strooken grond aan de zuidzijde van de Pijlslaan om niet aan de gemeente af te staan. Daar ook strooken aan die zijde van de Pijlslaan, toebehoorende aan de heeren Rosenhart en Houtkoo- per krachtens raadsbesluit van 27 Februari 1920, no. 25 aan de gemeente zullen worden overgedragen, kan de Pijlslaan vanaf den spoorweg tot aan de Houtvaart reeds aanmerkelijk worden verbeterd. Met de heeren Rosenhart en Houtkooper is nader in overleg getreden over het in orde brengen van bedoelde verbreeding. Dezen hebben zich daarbij bereid verklaard op hunne kosten te voldoen aan de verplichtingen, genoemd in de voorwaarden 6 en 7 van het met de/l heer«^Roozekrans gesloten voorloo- pig contract en zullen dus het riool en het trottoir doortrekken tot bij de spoorbaan. Zij zullen echter in de plaats van een rijstraat van 5 M., langs het trot- toir een rijstraatje van 2 M. maken met een grasberm van 3 Meter, hefgeen wij beter oordeelen wegens de helling naar de Pijlslaan. Verder wenschen zij in de plaats van grinttrottoirs deze van quenast- of basaltine tcgels te maken en zijn zij bereid de straten mettrot- toirs enz. gedurende twee jaren na de overdracht te onderhouden in de plaats van één jaar, zooals gere- geld is in het „bouwpIan Pijlslaan", wanneer zij wor- den vrijgesteld van de verplichting om bij de over- dracht te betalen f 0.40 per M2 overgenomen bestra- ting en f 0.25 per M2. overgenomen verhard trottoir. Wegens de mindere kosten van onderhoud van tegel- trottoirs, welke in aanleg duurder zijn, kunnen wij ons daarmede vereenigen. Naar onze meening zal door een en ander een goede toestand verkregen worden, waarom wij U in overweging geven bijgaande ontwerp-besluiten nos. 33 en 34 vast te stellen. Heemstede, 13 April 1922. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1922 | | pagina 7