Onderwijzend Personeel. 18 MEl 1922. Aan den Raad. In Uwe vergadering van 19 October j.l. werd be- sloten over te gaan tot de stichting van eene open- bare school voor uitgebreid lager onderwijs en deze onder te brengen in het bestaande openbare schooi- gebouw aan den Voorweg, terwijl wij bij dat besluit werden uitgenoodigd nadere voorstellen in te dienen omtrent de°juiste indeeling der scholen. met teeke- ningen van eventueele noodige verbouwingen en uit- breiding en opgaaf van kosten. Bedoeld raadsbesluit is door Gedeputeerde Staten, voor zooveel noodig, goedgekeurd bij besluit van 7 December 1921, no. 88. Het ligt thans in ons voornemen om, teruitvoering daarvan, de nieuwe U.L.O. School te openen met in- gang van 1 September a.s. Hiertoe bestaat de gele- genheid zonder dat nog direct tot verbouwing wordt overgegaan, omdat nog een kiasselokaal ongebruikt is en, mocht dit noodig blijken, het gymnastieklokaal tijdelijk in gebruik zou kunnen worden genomen. Zoo spoedig meerdere schoolruimte noodig is dan waarover direct kan beschikt worden, zullen wij Uwe vergadering plannen voorleggen. Verder zouden wij, in overleg met het hoofd der school, willen beginnen met uitbreiding van het per- soneel, waarvoor wij noodig oordeelen twee leerkrach- ten. Een dezer zal moeten tn functäe treden wegëns Iiet openen der U.L.O. school, terwijl de andere leer- kracht gewenscht is om wegens toename van het aan- tal leerlingén voornamelijk in de lagere klassen, de combinatie van de 2de en 3de klasse te kunnen op- heffen. Wij verzoeken daarom Uwen Raad goed te vinden, dat door ons voor deze beide betrekkingen sollicitan- ten zijn opgeroepen, zoodat spoedig voordrachten ter benoeming kunnen worden aangeboden. Heemstede, 11 Mei 1922. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS. Behoort bij de notulen van den Raad der Gemeente Heemstede van den 18 Mei 1922. De Secretaris, De Voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1922 | | pagina 11