Invoering Muntgaspenningen 26 OCTOBER 1922 Aan dt'n Raad. Aangezien de muntgasmeters zijn ingericht voor een gasprijs van 16 cent en het zeer bezwaarlijk is deze meters telkens te wijzigen indien de gaspnjs verandering ondergaat, is sinds langen tijd een verre- kening noodzakelijk en wel in dier voege, dat bij een hoogeren gasprijs dan 16 cent een bedrag van de muntgasverbruikers moet worden nagevorderd en bij een lageren gasprijs een bedrag moet wordeni geres- titueerd. Dit geeft aanieiding tot zeer veel tijdverlies bij het opnemen en ledigen der meters en maakt een belangrijk voordeel der muntmeters n.l. besparing aan loon en administratie denkbeeldig. Om aan deze be- zwaren tegemoet te komen acht de Commissie voor de Bedrijven het gewenscht om in navolging van vele andere gemeentcn, over te gaan tot het invoeren van het gaspenningsysteem. De penningen worden dan door het Gasbedrijf aan de verbruikers verkocht tegen een prijs, overeenkomende met den prijs van 1 M3 gas. C'j eventueele wijziging van den gasprijs behoeft dan voortaan niet meer een wijziging van de meters plaats te liebben, maar kan volstaan vvorden met het toekennen van een andere waarde aan den gaspenning, overeenkomende met den nieuwen gasprijs. De Commissie verwacht van dit systeem een finan- cieel voordeel van ruim f 1300.per jaar, terwijl bo- vendien wordt voorkomen, dat men anders binnen- kort, wegens toeneming van het aantal verbruikers, zou moeten overgaan tot de aanstelling van een vier- den meteropnemer. Wij deelen in de bezwaren der Commissie tegen het bestaande systeem en kunnen ons vereenigen met haar advies om over te gaan tot invoering van gas- penningen. Wij stellen U daarom voor een crediet te verleenen van f 21C0.voor de aanschaffing van 150000 kope- ren gaspenningen en van f 30G0.voor het verande- ren van circa 1200 muntmeters met levering van ma- teriaal, of in totaa! een crediet van f 5100.waartoe U bijgaand ontwerp-besluit ter vaststelling wordt aan- geboden. Het advies der Commissie ligt voor U ten Raad- huize ter inzage. Heemstede, 11 October 1922. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1922 | | pagina 7